Të gjitha lajmet

GRUPI C: FRANCA - PERU

Franca vazhdon, Peru përshëndetet

Foto: UEFA

Franca vazhdon, Peru përshëndetet

21 Qershor, 2018 @17:51

Franca
Peru
Franca 1 : 0 Peru
Kylian MBAPPE 34'

Ekaterinburg Arena

Një gol i Kylian Mbappes në minutën e 34’ të ndeshjes ishte i mjaftueshëm që Franca ta fitojë edhe ndeshjen e dytë të Botërorit të Rusisë, për ta siguruar kështu plasmanin në 1/8 e finales.

Nënkampioni i Evropës nuk zhvilloi paraqitje për t’u lavdëruar shumë, mirëpo një gol i mjaftoi dhe kualifikimi u sigurua. Në anën tjetër, edhe përfaqësuesja e Perusë pati rastet e saj, përfshirë edhe një goditje të shtyllës, mirëpo me dy humbje pas dy ndeshjeve, Peru tashmë e ka siguruar edhe matematikisht eliminimin nga faza grupore e Botërorit.

ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018

Në xhiron e fundit në Grupin C, Franca dhe Danimarka luajnë mes vete, kurse Australia, e cila ende mbetet në lojë, luan ndaj Perusë.

MUND TË LUAJ

Konfirmohet çështja e Neymarit

REUTERS/Arkiv

21 Qershor, 2018 @15:24

Pas lëndimit të pësuar në përballje me Zvicrën, Neymar i cili...

FLORENT SEJDIU

Sulmuesi i radhës, Sejdiu te Vëllaznimi

21 Qershor, 2018 @15:07

Vëllaznimi pas zyrtarizimit të brazilianit që luan në pozitën e...

LISTA E FUTBOLLISTËVE

Publikohen ftesat për Kosovën U19

Foto: FFK

21 Qershor, 2018 @15:02

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës U19, Ramiz Krasniqi, ka...

11-SHET: FRANCA - PERU

Franca vs. Peru, formacionet startuese

21 Qershor, 2018 @14:59

1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

GRUPI C: DANIMARKA - AUSTRALIA

Barazim, të dyja mbesin në lojë

21 Qershor, 2018 @14:51

Me barazim është mbyllur dueli i parë i ditës së sotme në...

KAMPIONIA E KOSOVËS

Drita gati për Ligë të Kampionëve

Foto: V. Beqiri/ Drita FC/fb

21 Qershor, 2018 @14:40

Kampionia e fundit e Kosovës, Drita, është gati për Ligë të...

DHONATAN SANTOS DA HORA

Vëllaznimi zyrtarizon brazilianin

Foto: KFVëllaznimi/fb

21 Qershor, 2018 @14:36

Braziliani nga ekipi maltez, Qrendi, Dhonatan Santos da Hora, është...

11-SHET

Formacionet: Danimarka - Australia

21 Qershor, 2018 @12:08

Janë publikuar 11-shet startuese të Danimarkës dhe të...

MUND TË LUAJ

Konfirmohet çështja e Neymarit

REUTERS/Arkiv

21 Qershor, 2018 @15:24

Pas lëndimit të pësuar në përballje me Zvicrën, Neymar i cili...

11-SHET: FRANCA - PERU

Franca vs. Peru, formacionet startuese

21 Qershor, 2018 @14:59

1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

GRUPI C: DANIMARKA - AUSTRALIA

Barazim, të dyja mbesin në lojë

21 Qershor, 2018 @14:51

Me barazim është mbyllur dueli i parë i ditës së sotme në...

11-SHET

Formacionet: Danimarka - Australia

21 Qershor, 2018 @12:08

Janë publikuar 11-shet startuese të Danimarkës dhe të...

GRUPI B: IRANI - SPANJA

Fitorja e parë e Spanjës

Fotot: FIFA/fb

20 Qershor, 2018 @20:58

Futbollistët e Spanjës kanë arritur të shënojnë fitoren e parë...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018