Të gjitha lajmet

GRUPI C: FRANCA - AUSTRALIA

Teknologjia sjell fitoren e Francës

Fotot: FIFA&Sqauwka

Teknologjia sjell fitoren e Francës

16 Qershor, 2018 @12:24

Franca
Australia
Franca 2 : 1 Australia
A. Griezmann (P) 58', P. Pogba 80' 62' M. Jedinak (P)

Kazan Arena, Kazan.
Teknologjia sjell fitoren e Francës
Teknologjia sjell fitoren e Francës

Franca ka fituar ndeshjen e parë të Grupit C të Botërorit ndaj Australisë sot, 2-1, vetëm falë teknologjisë.

Dembele

Trekolorët që nuk treguan shumë nga loja e tyre, patën disa gjysmëraste, që lehtë mbroheshin nga portieri australian Mat Ryan.

Hugo Lloris

Derisa, në pjesë të dytë Franca kaloi në epërsi përmes golit të Antoine Griezmannit nga penalltia. Referi i ndeshjes vendimin për penallti e mori pasi që e shikoi video inçizimin, pasi që gjatë ngjarjes nuk e referoi atë.

ORARI, NDESHJET dhe TABELA

Sainsbury

Por, posa Franca kapi epërsinë 1-0, australianët barazuan përmes një penalltie, së cilës nuk iu desh teknologjia VAR, fare.

Varane

Mile Jedinak, duke u bërë kapiteni i parë australian që shënon në dy Botërore radhazi barazoi rezultatin në 1-1.

Më pas, derisa loja po kalonte me një baraspeshë dhe nuk kishte raste konkrete… ka qenë teknologjia e linjës së golit (GLT) që dha golin e radhës për Francën, pasi që goditja e devijuar e Paul Pogbas kishte kaluar vijën fatale të portës së Ryanit, por referi nuk e kishte parë.

Griezmann

Franca nis Grupin me 3 pikë, por nuk bindi shumë me lojë. Derisa Australia bëri më shumë sesa që pritej.

Australia

KASTRIOT REXHA

Lë kampionin

BOROZANI/ D.S.

16 Qershor, 2018 @11:15

Pas përfoljeve të shumta më në fund u zyrtarizua. Sulmuesi i...

DITARI RUS (2)

Dita e Cristianos

Fotot: Fifa/fb

16 Qershor, 2018 @10:53

E nisën shpejtë, nxitimthi, dhe shënuan nga penalltia. Patën edhe...

RISI

FFK me llogo të re, Kosova me fanella të reja

16 Qershor, 2018 @10:25

Janë prezantuar sot risitë nga FFK-ja. Federata e Futbollit të...

11-SHET: FRANCA-AUSTRALIA

Formacionet startuese: Franca - Australia

16 Qershor, 2018 @10:14

Janë përcaktuar 11-shet startuese të Francës dhe Australisë para...

GRUPI B: PORTUGALIA - SPANJA

Cristiano maestral, ndaj Spanjën

Fotot: FIFA/squawka

15 Qershor, 2018 @20:54

Përfundoi ndeshjen me hat-trick. Të parën në ndonjë Kampionat...

11-SHET: PORTUGALIA - SPANJA

Portugalia - Spanja, startuesit

15 Qershor, 2018 @18:13

Janë publikuar formacionet startuese të përballjes derbi të...

GRUPI B: MAROKU - IRANI

Irani triumfon falë autogolit

Foto: fifa.com

15 Qershor, 2018 @17:57

Një autogol, në tentim të largimit të krosimit, ka qenë i...

11-SHET: MAROKO - IRAN

Maroko vs. Iran, formacionet startuese

15 Qershor, 2018 @15:07

Janë publikuar formacionet starutese të ndeshjes së parë të...

GRUPI A: EGJIPTI - URUGUAJI

Gimenez për fitoren e Uruguajit

15 Qershor, 2018 @14:56

Në ndeshjen e parë të ditës së dytë të Botërorit të Rusisë,...

11-SHET: ARGJENTINA - ISLANDA

Argjentina vs. Islanda, formacionet startuese

16 Qershor, 2018 @13:00

Janë publikuar formacionet startuese të Argjentinës dhe Islandës...

DITARI RUS (2)

Dita e Cristianos

Fotot: Fifa/fb

16 Qershor, 2018 @10:53

E nisën shpejtë, nxitimthi, dhe shënuan nga penalltia. Patën edhe...

11-SHET: FRANCA-AUSTRALIA

Formacionet startuese: Franca - Australia

16 Qershor, 2018 @10:14

Janë përcaktuar 11-shet startuese të Francës dhe Australisë para...

GRUPI B: PORTUGALIA - SPANJA

Cristiano maestral, ndaj Spanjën

Fotot: FIFA/squawka

15 Qershor, 2018 @20:54

Përfundoi ndeshjen me hat-trick. Të parën në ndonjë Kampionat...

11-SHET: PORTUGALIA - SPANJA

Portugalia - Spanja, startuesit

15 Qershor, 2018 @18:13

Janë publikuar formacionet startuese të përballjes derbi të...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018