Të gjitha lajmet

FA CUP

Fundjava me FA Cup

Fundjava me FA Cup

6 Janar, 2017 @15:29

Pak pushim nga Premier Liga, por jo edhe për skuadrat e Premier Ligës.

Fundjava në ishull vjen me takimet e FA Cup, ndërsa seria e ndeshjeve hapet sonte me ndeshjen interesante mes West Hamit e Manchester Cityt në Londër. Kampioni në fuqi, Manchester United, luan nesër ndaj Readingit në ‘Old Trafford’, kurse short i lehtë në këtë fazë i ka përcjellur shumicën e skuadrave të mëdha të Premier Ligës.

Si zakonisht, në FA Cup ndeshje kthyese ka vetëm në rast se ndeshja e parë përfundon me barazim, përndryshe skuadra kalon në fazën tjetër me një fitore.

Lista e plotë dhe orari i ndeshjeve (1/32 e finales):

JOHN OBI MIKEL

Obi Mikel, lojtari i radhës në Superligën kineze

6 Janar, 2017 @10:59

Ish futbollisti i Chelseat, John Obi Mikel, ka arritur marrëveshje...

SOUTHAMPTON

Jose Fonte kërkon largimin nga Southampton

6 Janar, 2017 @6:53

Kapiteni dhe qendërmbrojtësi i ekipit të Southamptonit, Jose Fonte...

HULL CITY

Marco Silva është trajner i ri i Hull City

Marcos Silva, i ulur në zyren e re të tij/ Foto: Hull City Official

6 Janar, 2017 @6:37

Vetëm një ditë pasi që zyrtarizuan largimin e Mike Phelanit nga...

ARSENAL

Francis Coquelin një muaj jashtë fushave

6 Janar, 2017 @6:34

Telashet për Arsenalin vazhdojnë. Pas humbjes së vendit të...

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR

Mahrez, më i miri i Afrikës

6 Janar, 2017 @6:27

Në një garë të ngushtë, Konfederata Afrikane e Futbollit (CAF)...

COPA DEL REY

Barcelona e nis me humbje

5 Janar, 2017 @23:11

Me rezultat 2-1 është mbyllur takimi i parë mes Athletic Bilbaos e...

MEDIA

Edhe Napoli pas Rashicës

5 Janar, 2017 @22:50

Pas lajmit që Ajaxi është i interesuar për Milot Rashicën, lajme...

ANFIELD ROAD

Dentisti, heroi i Firminos

5 Janar, 2017 @22:05

Një nga lojtarët më të mirë të Liverpoolit këtë sezon,...

NË FERIZAJ

Abazi dorëhiqet nga detyra e trajnerit të Ferizajit

5 Janar, 2017 @19:09

Trajneri i Ferizajit, Arsim Abazi, duket se ka dhënë dorëheqje nga...

TIEMOUE BAKAYOKO

Milan zyrtarizon Bakayokon

14 Gusht, 2018 @17:23

Një ditë pasi që kreu testet mjekësore, Milan ka zyrtarizuar...

TIEMOUE BAKAYOKO

Kalon me sukses testet, shpejt bëhet rossoner

Foto: chelseafc/fb

13 Gusht, 2018 @14:45

Mesfushori i deritashëm i Chelseat, Tiemoue Bakayoko, është pranë...

ARSENAL - CITY

Kampioni me fitore ndaj Emeryt debutues

Foto: premierleague/fb

12 Gusht, 2018 @18:56

Kampioni i Anglisë, Manchester City, ka shënuar fitore në...

LIVERPOOL - WEST HAM

Shaqiri debuton, Liverpooli shkëlqen e fiton

Foto: Squawka

12 Gusht, 2018 @15:19

Me fitore të lehtë të Liverpoolit është mbyllur ndeshja e sotme...

HUDDERSFIELD - CHELSEA

Chelsea e nis sigurt

11 Gusht, 2018 @16:57

Tre gola mjaftuan për tri pikë për Chelsean në udhëtim kundër...

Të gjitha lajmet nga Premier League