Të gjitha lajmet

LUMI

Gashi lë Besën për Dukagjinin

Gashi lë Besën për Dukagjinin

27 Dhjetor, 2016 @18:13

Futbollisti i Besës, Fatlum Gashi, në pjesën pranverore të këtij kampionati do të luajë për skuadrën nga Klina, Dukagjini.

Gashi është rikthyer te ish skuadra e tij, ndërsa transferimi është zyrtarizuar nga vet skuadra e Dukagjinit, e cila garon në Ligën e Parë dhe ka pretendime për t’u inkuadruar në Superligë stinorin e ardhshëm.

Futbollisti në fjalë ishte transferuar te Besa në fillim të këtij stinori nga Istogu.

LIVERPOOL - STOKE

Formacionet zyrtare, Shaqiri nuk starton

27 Dhjetor, 2016 @17:15

1 orë para ndeshjes janë publikuar formacionet zyrtare të...

HAJVALIA -> DRITA

Drita rikthen Sejdiun

27 Dhjetor, 2016 @16:15

Përmes një njoftimi në faqen e Facebookut, klubi i Dritës ka...

LA GAZZETTA

Inter kërkon Lucas Leivan nga Liverpooli

REUTERS/Arkiv

27 Dhjetor, 2016 @14:41

Lojtari me më së shumti vite të kaluara në Liverpool, Lucas Leiva...

TOP 10 NATIONAL TEAM COACHES

10 përzgjedhësit më të mirë sipas IFFHS

27 Dhjetor, 2016 @14:20

Instituti Ndërkombëtar për Histori të Futbollit dhe Statistika...

TOP 10 TRAJNERËT

10 trajnerët më të mirë sipas IFFHS

Foto: uefa.com

27 Dhjetor, 2016 @14:12

Instituti Ndërkombëtar për Histori të Futbollit dhe Statistika...

PRANË REKORDIT

A mund ta thyejë Chelsea rekordin e Arsenalit?

Foto: Chelsea Official

27 Dhjetor, 2016 @13:56

Ekipi i Chelseat nën drejtimin e Antonio Contes ka marrë një seri...

LEICESTER CITY

Kampioni në telashe serioze

Pamje nga ndeshja Leicester City 0-2 Everton/ Foto: lcfc official

27 Dhjetor, 2016 @13:34

Humbja e djeshme e Leicester Cityt nga Evertoni 0-2 në King Power,...

QENDËRMBROJTËSI KUQEZI

Fjalët e para të Mërgim Mavrajt si lojtar i ri i Hamburgut

Foto: hsv.de

27 Dhjetor, 2016 @12:28

Mërgim Mavraj shumëherë është treguar shembull si futbollist, jo...

MËRGIM MAVRAJ

Mavraj zyrtarisht ndërron ekipin

Mërgim Mavraj me fanellën e ekipit të ri/ Foto: hsv.de

27 Dhjetor, 2016 @12:12

Përmes një komunikate për media, Koln ka bërë të ditur se...

NË DURRËS

Kosova U21 nis stërvitjet

Foto: FFK

27 Dhjetor, 2016 @9:14

Reprezentacioni i Kosovës U21 ka nisur stërvitjet mbrëmë në...

ARANZHOHEN MIQËSORET

Llapi, 3 miqësore ndërkombëtare në Antalja

13 Dhjetor, 2017 @14:01

Lideri i Superligës, Llapi, ka aranzhuar tre ndeshje miqësore për...

TE PRISHTINA

Lëndohet Miftaraj

Diar Miftaraj/ Foto: prishtinafc.com

12 Dhjetor, 2017 @14:35

Skuadra e Prishtinës sot ka mbajtur seancën e dytë stërvitore që...

SHORTI I RRETHIT IV

Kampioni aktual dhe ai vjeshtor, në të tetën e finales

8 Dhjetor, 2017 @13:06

Para pak çastesh është tërhequr shorti i së tetës së finales...

PARA SHORTIT PËR RAUNDIN IV

Skuadrat në short për rrethin e katërt

BOROZANI/Arkiv

8 Dhjetor, 2017 @9:57

Duke filluar sot nga ora 13:00 në FFK do të hidhet shorti për...

KUPA E KOSOVËS: VLLAZNIA-LLAPI

Një gol vendosi

Foto: KFLlapi/fb

7 Dhjetor, 2017 @14:26

Përballja e kampionit vjeshtor të Superligës, Llapit me Vllazninë...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga