Të gjitha lajmet

TDF2018

Gaviria fiton përsëri

Gaviria fiton përsëri

10 Korrik, 2018 @18:25

Fernando Gaviria ka fituar etapën e dytë të tij në këtë edicion të Tour de France. Në fundin dramatik të përcaktuar me foto-finish, kolumbiani përfundoi garën para sllovakut në fanellën e gjelbër, Peter Sagan, dhe gjermanit Andre Greipel.

Për pjesën më të madhe të etapës së katërt me distancë prej 195km nga La Baule deri në Sarzeau, gara u udhëhoq nga katërshja Claeys, Perez, Cousin, e Van Keirsbulck të cilët u zunë nga pelotoni 1km para fundit. Edhe sot pati një aksident masiv me 5km para fundit, i cili përfshiu edhe emra favoritë si Uran, Zakarin, Martin, e Benoot.

Në renditjen e përgjithshme udhëheq Gregory van Avermaet pas fitores së djeshme të BMC Racing Team amerikan. Pas belgut renditet bashkëngasësi i tij van Garderen me kohë identike.

 Renditja e përgjithshme pas etapës së katërt:

Gregory Van Avermaet 13h33'56" Belgjikë
Tejay Van Garderen +00" SHBA
Geraint Thomas +03" Britani e Madhe

TDF2018

Fitore për Peter Sagan

8 Korrik, 2018 @16:58

Sylvain Chavanel udhëhoqi për pjesën më të madhe të 182...

TOUR DE FRANCE - DITA 1

Tour hapet me fitoren e Gavirias

7 Korrik, 2018 @15:19

Gjithçka ndodhi në etapën e parë të Tour de France. Chris Froome...

ÇIKLIZËM - PARASHIKIM I TOUR DE FRANCE 2018

Froome për histori

7 Korrik, 2018 @11:31

Britaniku Chris Froome, fituesi i katërfishtë i garës më të...

TDF2018

Fitore për Peter Sagan

8 Korrik, 2018 @16:58

Sylvain Chavanel udhëhoqi për pjesën më të madhe të 182...

TOUR DE FRANCE - DITA 1

Tour hapet me fitoren e Gavirias

7 Korrik, 2018 @15:19

Gjithçka ndodhi në etapën e parë të Tour de France. Chris Froome...

ÇIKLIZËM - PARASHIKIM I TOUR DE FRANCE 2018

Froome për histori

7 Korrik, 2018 @11:31

Britaniku Chris Froome, fituesi i katërfishtë i garës më të...

TARRAGONA 2018

Edhe Akili i artë në Tarragona

Akil Gjakova, pas betejës finale/ Foto: KOK

28 Qershor, 2018 @16:40

Xhudoja vazhdon të mbretërojë nëpër botë. Pas medaljeve të...

LOJËRAT MESDHETARE TARRAGONA 2018

Gjakova dhe Krasniqi, të arta në Tarragona 2018

27 Qershor, 2018 @17:51

Kanë ardhur medaljet e para për Kosovën në Lojërat Mesdhetare...

Të gjitha lajmet nga Të tjera