Të gjitha lajmet

GRUPI A: EGJIPTI - URUGUAJI

Gimenez për fitoren e Uruguajit

Gimenez për fitoren e Uruguajit

15 Qershor, 2018 @14:56

Egjipti
Uruguaji
Egjipti 0 : 1 Uruguaji
Jose GIMENEZ 89'

Ekaterinburg Arena

Në ndeshjen e parë të ditës së dytë të Botërorit të Rusisë, Uruguaji shënoi fitore me mjaft mund ndaj Egjptit, përfaqësuese kjo që luajti mjaft mirë, mirëpo në fund u detyrua të pajtohet me humbje dhe të largohet pa pikë nga fusha.

Të hendikepuar pa liderin Mo Salah, i cili ishte në bankën rezervë pasi që nuk ishte plotësisht i gatshëm për shkak të lëndimit të pësuar në finalen e Ligës së Kampionëve, Egjipti nuk rrezikoi shumë në fazën ofansive, mirëpo u tregua skuadër tejet vigjilente në fazën mbrojtëse për afro 90 minuta, mirëpo një shpërqëndrim në mbrojtje pak para përfundimit të ndeshjes i kushtoi ‘faraonëve’, me mbrojtësin Jose Gimenez që shënoi me kokë dhe ia dha fitoren skuadrës së tij.

ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018

Para golit të shënuar, Uruguaji rrezikoi disa herë, ndërsa për t’u veçuar janë disa shpërdorime të Luis Suarezit dhe një shtyllë e goditur nga Cavani përmes gjuajtjes së lirë.

DITARI RUS - DITA E PARË

Kështu, pas rrethit të parë në Grupin A, Rusia dhe Uruguaji prijnë me nga 3 pikë, ndërsa Egjipti e Arabia Saudite mbesin pa pikë.

DITARI RUS (1)

Dhe nisi!

Fotot: FIFA/tw

15 Qershor, 2018 @8:16

Nisi në njërën ndër mënyrat më pak të pritura, pasi ndeshjet e...

PEJË

Besa prej OJQ-së bëhet SHA

BOROZANI/ A. P.

15 Qershor, 2018 @0:26

Ish kampionja e Kosovës, që stinorin 2017/18 nuk e mbijetoi në...

VUSHTRRI

Osmani vazhdon me Vushtrrinë

BOROZANI/ D.S./Arkiv

15 Qershor, 2018 @0:19

Njëri ndër sulmuesit më të dalluar të stinorit të kaluar në...

QARABAG

Agolli vendos për 2 sekonda

BOROZANI/ D. S.

15 Qershor, 2018 @0:06

Mbrojtësi i krahut i kombëtares shqiptare dhe i ekipit të Qarabag...

GRUPI A: RUSIA - ARABIA SAUDITE

Nikoqiri me goleadë në ndeshjen hapëse

Foto: Squawka

14 Qershor, 2018 @17:54

Në ndeshjen hapëse të Botërorit të Rusisë, përfaqësuesja...

PRISHTINA

Bardhekaltërit përforcojnë sulmin

Foto: Prishtinafc.com

14 Qershor, 2018 @15:26

Prishitina ka përforcuar sulmin para garave ndërkombëtare. Alen...

DITARI RUS (1)

Dhe nisi!

Fotot: FIFA/tw

15 Qershor, 2018 @8:16

Nisi në njërën ndër mënyrat më pak të pritura, pasi ndeshjet e...

GRUPI A: RUSIA - ARABIA SAUDITE

Nikoqiri me goleadë në ndeshjen hapëse

Foto: Squawka

14 Qershor, 2018 @17:54

Në ndeshjen hapëse të Botërorit të Rusisë, përfaqësuesja...

KOLUMNE

Suedia - ajo që eliminoi Holandën e Italinë

14 Qershor, 2018 @15:14

Eliminimi i Holandës dhe Italisë nuk është befasi nga kjo Suedi....

11-SHET: RUSIA - ARABIA SAUDITE

Rusia vs. Arabia Saudite, formacionet startuese

14 Qershor, 2018 @15:08

Janë publikuar formacionet startuese të Rusisë dhe Arabisë...

KOLUMNE

Spanja - me ‘luhatje’ që nga fillimi

14 Qershor, 2018 @14:49

Spanja dy herë ka arritur në gjysmëfinale të Kupës së Botës....

Të gjitha lajmet nga Russia 2018