Të gjitha lajmet

LOJËRAT MESDHETARE TARRAGONA 2018

Gjakova dhe Krasniqi, të arta në Tarragona 2018

Gjakova dhe Krasniqi, të arta në Tarragona 2018

27 Qershor, 2018 @17:51

Kanë ardhur medaljet e para për Kosovën në Lojërat Mesdhetare 2018, të XVIII me radhë.

Dhe nga kush tjetër, përveç se nga xhudoja.

Nora Gjakova ka fituar me ippon italianen Miriam Boi duke u stolisur me të artën në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Nora në çerekfinale mposhti kroaten Tena Sikic. Pas saj në gjysmëfinale kaloi tunizianen, Ghofran Khelifi, derisa në finale mposhti italianen me ippon.

Distria Krasniqi

Ndërsa, Distria Krasniqi ka arritur gjithashtu të artën në kategorinë deri në 52 kilogramë, duke e mposhtur në finale Odette Giuffridan.

Rrugëtimi i Distrias ishte ky. Së pari mposhti spanjollen Ana Isabel Perez Boix. Më pas turken Irem Korkmaz, për të arritur finalen, ku fitoi të artën.

Nesër për Kosovën në xhudo garojnë Akil Gjakova dhe Laura Fazliu. Kurse pasnesër, Loriana Kuka.

DUELET KUALIFIKUESE

Mësohen rivalët e Kosovës në kualifikime

Foto: FHK

19 Qershor, 2018 @15:41

Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencë të femrave të martën...

CANADIAN GP

Vettel në krye

Foto: via BBC & F1/twitter

10 Qershor, 2018 @21:30

Sebastian Vettel ka fituar garën për Çmimin e Madh të Kanadës...

ROLAND GARROS

11 herë, Nadal vazhdon sundimin në RG

Foto: Roland Garros

10 Qershor, 2018 @17:19

Vazhdon dominimi i Rafael Nadalit në Roland Garros! Për të...

BOKS

Haxhi Krasniqi shpallet kampion i Evropës!

3 Qershor, 2018 @9:29

Pas fitores së mbrëmshme ndaj rusit Stanislav Kashtanov, Haxhi...

KARATE EU CHAMPIONSHIP

Serbia s’lejon hyrjen e karateistëve të Kosovës

9 Maj, 2018 @7:58

Përfaqësuesja e Kosovës në karate nuk do të mund të marr pjesë...

AUTO SPORTS

Potera fiton Drag Race-in

Foto: FASK

7 Maj, 2018 @15:58

Për vetëm 09.131 sekonda Skender Potera e ka kaluar distancën prej...

TEKVANDO

5 garues, 5 medalje nga KT Prizreni

KTPrizreni/fb

7 Maj, 2018 @14:58

Klubi i Taekwondos Prizreni, ka arritur që me 5 garues të fitojë 5...

PASDITE

Superkupa, Peja apo Luboteni?

Foto: KVPeja/fb

3 Maj, 2018 @10:22

Sot me fillim prej orës 17:00 në palestrën e sporteve Bashkim...

Të gjitha lajmet nga Të tjera