Të gjitha lajmet

BRAZILI - BELGJIKA

Gjenerata e artë belge, pranë historisë

Gjenerata e artë belge, pranë historisë

6 Korrik, 2018 @20:48

Brazili
Belgjika
Brazili 1 : 2 Belgjika
Renato Augusto 76' Fernandinho (AG) 13', Kevin De Bruyne 31'

Kazan Arena (Kazan)

Djelmoshat që pritej të shpërthenin në europianët dhe botërorët e kaluar, me pjekjen në moshë dhe selektorin trim, Roberto Martinez, që sulmoi me futboll të bukur, kanë arritur gjysmëfinalen e parë të Botërorit pas ekipit të Enzo Scifos e Jan Cuelemansit historik (Mexico’86).

a

Belgjika kaloi në epërsi përmes autogolit të Fernandinhos, derisa në minutën e 31-të, Kevin De Bruyne e dyfishoi epërsinë.

a

Zëvendësuesi Renato Augusto, shënoi në minutën e 76-të për Brazilin pas asistimit të Coutinhos, por nuk mjaftoi për ta vazhduar aventurën më shumë dhe u eliminuan në çerekfinale.

SKEMA / RUSIA 2018

Belgjika në gjysmëfinale do të përballet me Francën më 10 korrik.

a

11-SHET

Formacionet: Brazili - Belgjika

6 Korrik, 2018 @18:11

Janë publikuar formacionet startuese të Brazilit dhe të...

RISI NË MITROVICË

Trepça’89 prezanton 3 përforcime

6 Korrik, 2018 @18:10

Ish-kampionja e Kosovës, Trepça’89, ka bërë prezantimin e 3...

GIGI BUFFON

Ka mbetur vetëm zyrtarizimi

REUTERS/Arkiv

6 Korrik, 2018 @14:37

Ish-portieri i Juventusit dhe i Italisë, Gianluigi Buffon, ka mbetur...

URUGUAJI - FRANCA

Griezmann gol-asist, Franca në gj’finale

Fotot: FIFA/fb

6 Korrik, 2018 @16:54

Franca është në gjysmëfinale të Botërorit Rusia 2018. Ekipi i...

DITARI RUS (17)

Tre luanët dhe çerekfinalet

Foto: FIFA/fb

6 Korrik, 2018 @12:57

Mrekullitë ndodhin! Më në fund anglezët fituan një ekzekutim...

11-SHET

Formacionet: Brazili - Belgjika

6 Korrik, 2018 @18:11

Janë publikuar formacionet startuese të Brazilit dhe të...

URUGUAJI - FRANCA

Griezmann gol-asist, Franca në gj’finale

Fotot: FIFA/fb

6 Korrik, 2018 @16:54

Franca është në gjysmëfinale të Botërorit Rusia 2018. Ekipi i...

11-SHET

Formacionet: Uruguaji - Franca

6 Korrik, 2018 @13:57

Janë përcaktuar formacionet startuese të Uruguajit dhe të...

DITARI RUS (17)

Tre luanët dhe çerekfinalet

Foto: FIFA/fb

6 Korrik, 2018 @12:57

Mrekullitë ndodhin! Më në fund anglezët fituan një ekzekutim...

KOLUMBIA - ANGLIA

Anglia mbijeton penalltitë

3 Korrik, 2018 @21:37

Dueli që nuk kishte gol në pjesë të parë, në pjesë të dytë...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018