Të gjitha lajmet

BELGJIKA - ANGLIA

Gjenerata e artë shënon historinë

Fotot: FIFA/fb

Gjenerata e artë shënon historinë

14 Korrik, 2018 @16:51

Belgjika
Anglia
Belgjika 2 : 0 Anglia
Thomas MEUNIER 4', Eden HAZARD 82'

Saint-Petersburg Stadium (Sankt-Peterburg (St. Petersburg))

Reprezentacioni i Belgjikës me selektor Roberto Martinezin kanë arritur të shënojnë historinë e vendit duke përfunduar në vend të tretë në Botërorin Rusia 2018. Ky është rezultati më i mirë i Belgjikës në Botëroret e futbollit.

Belgjika sot me lojë të bukur dhe ofanzive mposhti Anglinë 2-0 duke e kapur vendin e tretë dhe medaljen e bronztë të Botërorit.

RRUGA DREJT FINALES

Belgjika më e mirë deri tash ka qenë ajo e vitit 1986, kur kishte arritur gjysmëfinalen e Botërorit Meksika 1986, por aty kishte përfunduar e katërta, pasi që në ndeshjen për vend të tretë ishte mposhtur nga Franca 4-2 pas vazhdime.

Hazard

E kjo Belgjikë, do të regjistrohet në histori si më e mira e vendit, pasi që me golat e shënuara sot nga Thomas Meunier në fillim të ndeshjes dhe kryesori i ekipit, Eden Hazard në minutën e 82-të të lojës, fitoi vendin e tretë në Rusia 2018.

Belgium vs England

Sa i përket asaj në përgjithësi, Belgjika arritjen më të madhe e ka finalen e EURO 1980, kur u mposhtën nga Gjermania në finale.

LONDON STADIUM

West Ham prezenton përforcimin e gjashtë

14 Korrik, 2018 @15:01

Skuadra nga Londra, West Ham United, ka zyrtarizuar përforcimin e...

DITARI RUS (20)

Mungesa e përvojës

Foto: fifa/fb

14 Korrik, 2018 @14:40

Nisur nga profili i ekipeve, e nëpër çdo ditar e kam përsëritur...

STAMFORD BRIDGE

Chelsea zyrtarizon Jorginhon

Foto: chelseafc.com

14 Korrik, 2018 @14:28

Chelsea ka zyrtarizuar mesfushorin e ri të skuadrës, Jorginho, duke...

11-SHET

Formacionet: Belgjika - Anglia

14 Korrik, 2018 @14:20

Janë publikuar formacionet startuese të Belgjikës dhe të...

GARDIANI

FLAMUR-tari forcon portën

14 Korrik, 2018 @11:14

Flamurtari, stinorin e kaluar kishte shpëtuar nga rënia duke e...

SHAQIRI

Xherdan Shaqiri te Liverpooli

14 Korrik, 2018 @11:04

Futbollisti zviceran me prejardhje nga Kosova, Xherdan Shaqiri, u...

LONDRA

Chelsea zyrtarizon Sarrin

14 Korrik, 2018 @10:33

Skuadra londineze Chelsea, pak më parë e zyrtarizoi trajnerin e ri....

FANELLAT E CRISTIANO RONALDOS

Shifra zyrtare e shitjes së fanellave të CR7

13 Korrik, 2018 @16:11

Juventus i pagoi Real Madridit 112 milionë euro për blerjen e...

N'GOLO KANTE

Pranë La Ligas

13 Korrik, 2018 @15:56

Mesfushori francez i Chelseat, N’Golo Kante, është bërë synim i...

LUIS ENRIQUE

Pas Botërorit në konferencë për shtyp

13 Korrik, 2018 @15:55

Selektori i ri i Spanjës, Luis Enrique, për herë të parë para...

EDER

Largohet nga Interi

13 Korrik, 2018 @15:49

Sulmuesi i përfaqësueses së Italisë, Eder, është larguar nga...

DITARI RUS (20)

Mungesa e përvojës

Foto: fifa/fb

14 Korrik, 2018 @14:40

Nisur nga profili i ekipeve, e nëpër çdo ditar e kam përsëritur...

11-SHET

Formacionet: Belgjika - Anglia

14 Korrik, 2018 @14:20

Janë publikuar formacionet startuese të Belgjikës dhe të...

LUIS ENRIQUE

Pas Botërorit në konferencë për shtyp

13 Korrik, 2018 @15:55

Selektori i ri i Spanjës, Luis Enrique, për herë të parë para...

KATAR 2022

FIFA konfirmon, Botërori i radhës në dimër

13 Korrik, 2018 @15:43

Shtëpia e futbollit botëror, FIFA, ka konfirmuar edhe zyrtarisht,...

TEST

Pa doping deri më tani

Foto: fifa.com

13 Korrik, 2018 @7:26

Fifa në web faqen e saj ka bërë të ditur se nuk kanë hasur deri...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018