Të gjitha lajmet

GJERMANIA F - KOSOVA F

Gjermanet mposhtin kosovaret

Gjermanet mposhtin kosovaret

13 Shtator, 2017 @10:47

Gjermania
Kosova
Gjermania 3 : 0 Kosova
Oberdorf 31', Ziegler 45', Ebert 49'

Në përballjen e parë në kuadër të ndeshjeve parakualifikuese për Kampionatin evropian, Kombëtarja e Kosovës U-19 e femrave në përballje me Gjermaninë, ka pësuar humbje me rezultat 3:0.

Gjermanet sulmuan dhe mbizotëruan gjatë gjithë ndeshjes në saje të përvojës së madhe ndërkombëtare dhe përgatitjes më të mirë fizike. Por futbollistet e Kosovës me mjaft sukses mbyllnin korridoret dhe me një mbrojtje të fuqishme e sidomos të portieres Florentina Kolgeci arritën t’u bëjnë ballë kampioneve gjermane.

kos

Futbollistet e Gjermanisë qysh në minutën e 19-të goditën tërthorësen dhe në vazhdim në minutën e 31-të shënuan përmes Oberdorf. Rezultatin në 2:0 e ngriti Ziegler. Me këtë rezultat përfundoi edhe pjesa e parë.

Me të filluar pjesa e dytë Ebert shënoi golin e tretë në minutën e 49-të për rezultatin 3:0.

Deri në  fund gjermanet sulmuan por vashat tona arritën të mbrohen dhe ndeshja u përmbyllë me rezultat 3:0 në të mirë të Gjermanisë. Kosova ndeshjen e radhës e ka të premten në orën 12.30 kundër Islandës, e cila në ndeshjen e sotme mposhti Malin e Zi me rezultat 7:0.info:

Gjermania: Leitzg, Sakarm Witje, Tellenbroker, Hechler, Ebert, Wieder(Rackow), Oberdorf(Cennet Cal), Chmielinski, Kossler (Krumbiegel)e Ziegler.
Kosova: Kolgeci, Hyseni, Pjetri, Ternava, Ejupi(Ahmeti), Mushica(Ademi), Biçkaj(Reçica), Shala, Behluli, Berisha e Tahiri.

GRUPI A: BAYERN-ANDERLECHT

Bayern kalon Anderlechtin që mbeti me 10 lojtarë

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @22:49

Pas minutës së 11 të ndeshjes, Bayern mori kontrollin e lojës dhe...

GRUPI C: CHELSEA - QARABAG

Chelsea bindshëm ndaj Qarabagut

Foto: Squawka

12 Shtator, 2017 @22:45

Në rikthimin e tyre në Champions League pas 1 sezoni mungesë,...

GRUPI A: UNITED - BASEL

United rikthehet me fitore

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @22:43

Pas mungesës në Champions League vitin e kaluar, Manchester United...

GRUPI D: BARCELONA-JUVENTUS

Messi i shënon Buffonit, Barcelona fiton

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @22:39

Barcelona e ka nisur mbarë stinorin e ri të Ligës së Kampionëve,...

FERONIKELI-LLAPI

Pa gola, ndajnë kreun, rrezikojnë lidershipin

12 Shtator, 2017 @18:39

Ashtu sikurse nisi, ashtu edhe përfundoi ndeshja sa i përket...

FERONIKELI - LLAPI

Pa gola pas 45 minutave

12 Shtator, 2017 @17:19

Pas 45 minutave lojë në Drenas, rezultati mes Feronikelit dhe...

FERONIKELI - LLAPI

Feronikeli vs. Llapi, publikohen formacionet

12 Shtator, 2017 @16:14

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

XHIRO E KATËRT

Mesjava me Superligën e Kosovës

Foto; BOROZANI

12 Shtator, 2017 @15:21

Përveç ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, kjo mesjavë na sjell...

SHKRUAN BBC

Celina: Gati për të startuar, Championship më i fortë se Eredivisie

12 Shtator, 2017 @14:36

Përmes një deklarate të dhënë për BBC, Bersant Celina ka...

CHAMPIONS LEAGUE

Rikthehet Liga e Kampionëve, Agolli, Hasi e Xhaka në akcion

12 Shtator, 2017 @14:27

Pas ndeshjeve kualifikuese që u zhvilluan gjatë verës, sonte nis...

FEMRAT U19

Vajzat U19 një ditë para ndeshjes ndaj gjermaneve

Pamje nga stërvitjet e djeshme të vajzave U19 të Kosovës/ Foto: FFK

11 Shtator, 2017 @8:27

Përfaqësuesja e Kosovës U19 në futboll, ka mbajtur seancën e...

NGA KONFERENCA

Bunjaki: Vendim i vështirë, falënderoj të gjithë

8 Shtator, 2017 @16:01

Pas Vokrrit, në konferencë për shtyp foli edhe Albert Bunjaki,...

NGA KONFERENCA

Vokrri konfirmon largimin e Bunjakit

Foto: A.A / BOROZANI

8 Shtator, 2017 @15:54

Në konferencën për shtyp të thirrur sot nga FFK-ja, para mediave...

MEDIA

Mick McCarthy i kënaqur me paraqitjet e Celinës

7 Shtator, 2017 @23:55

Trajneri i ekipit të Ipswich Townit, Mick McCarthy, është shprehur...

INSTITUI KOSOVAR PËR SPORT

Ndaj Finlandës Kosova theu rekordin me lojtarë të Superligës

7 Shtator, 2017 @14:36

Në një raport të publikuar nga Instituti i Kosovës për Sport,...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja