Të gjitha lajmet

GRUPI C

Gjermania thyen rekordin e Spanjës

Gjermania thyen rekordin e Spanjës

8 Tetor, 2017 @21:48

Gjermania
Azerbajxhani
Gjermania 5 : 1 Azerbajxhani
L. Goretzka 8', 66', S. Wagner 54', A. Rüdiger 64', E. Can 81' 34' R. Şeydayev

Fritz Walter Stadium, Kajzersllautern.

Grupi C ka përfunduar sonte me duelet që nuk ndikonin në renditjen e ekipit që ka prerë biletën direkt për Botëror dhe atij që do të duhet të kalojë përmes barazhit.

Gjermania ka thyer rekordin e kualifikimeve me rekord perfekt, 10 ndeshje - 10 fitore (të cilën e ka pasur edhe Spanja në kualfikimet për Botërorin 2010), por gjermanët këtë e kanë arritur me golaverazh më të mirë sesa spanjollët atëherë, +39.

TABELA AKTUALE

Gjermania ka mposhtur Azerbejxhanin 5-1 në Kaiserslautern, me 4 golat e shënuara në pjesë të dytë, pasi që e para përfundoi 1-1.

Në duelet tjera të Grupit C, Norvegjia mposhti Irlandën Veriore që ka siguruar barazhin tashmë, 1-0. Ndërsa Çekia nuk ka gabuar ndaj San Marinos për të mos e lëshuar vendin e tretë në grup, 5-0. 

 

NË SHKUP

Zgjedhjet ndërrojnë terminin e derbit Vardar-Shkëndija

8 Tetor, 2017 @20:21

Derbi i xhiros së 10-të në LPFM ndërmjet Vardarit dhe...

GRUPI F

Sllovenia shuan shpresën skoceze, Sllovakia e dyta

8 Tetor, 2017 @18:59

Edhe pse e kishte mundësinë ‘në dorën e saj’, Skocia ka barazuar...

GRUPI E

Polonia siguron Botërorin, Danimarka e dyta

8 Tetor, 2017 @18:55

Ashtu siç edhe pritej, ashtu edhe ndodhi. Me fitoren e sotnme ndaj...

VUSHTRRIA - FUSHË KOSOVA

Vushtrria gabon, humb mundësinë për ngjitje

Foto: KF Vushtrria

8 Tetor, 2017 @16:31

Pas humbjes së Ballkanit dje, mundësinë për t’u ngjitur në...

DUKAGJINI-KEK

Visar Sahiti vendos, KEK-u ngrit epërsinë

8 Tetor, 2017 @16:25

Në një xhiro kur të tre ndjekësit kanë humbur pikë, nuk kanë...

NGA KONFERENCA E CHRISTIAN PANUCCIT

Panucci: Së pari loja, pastaj rezultati

8 Tetor, 2017 @16:15

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka mbajtur...

MAIN ROUND

Liburni kupton kundërshtarët për ‘Main Round’

8 Tetor, 2017 @15:21

Pas suksesit në fazën e parë të UEFA Futsal Cup, klubi i Liburnit...

LORIK CANA

Lamtumira e Canës, nesër në Loro Boriçi

BOROZANI/LisDorambari/Arkiv

8 Tetor, 2017 @11:31

Dueli i fundit kualifikues për Shqipërinë në kampanjën drejt...

JAVA IX

Liga e Parë vazhdon sot me 6 ndeshje

8 Tetor, 2017 @11:25

Pas 2 ndeshjeve të luajtura dje, Liga e Parë e Kosovës në futboll...

EUROPEAN QUALIFIERS

Xhiroja e fundit e grupeve nis sonte

8 Tetor, 2017 @11:10

Pas ndeshjeve të mbrëmshme që e mbyllën xhiron e parafundit të...

ALEX OXLADE CHAMBERLAIN

Përfundon stinorin, humb edhe Botërorin

Foto: premierleague.com

25 Prill, 2018 @21:28

Futbollisti i Liverpoolit, Alex-Oxlade Chamberlain ka përfunduar...

REF's

Përcaktohen referët e Botërorit “Rusia 2018”

REUTERS/Arkiv

29 Mars, 2018 @19:30

Komiteti i Referëve të FIFA-së ka përcaktuar 36 referë dhe 63...

VAR

VAR edhe në Botërorin e Rusisë

3 Mars, 2018 @13:49

Pas lajmit të djeshëm që sistemi VAR do të përdoret nga sezoni i...

LIONEL MESSI

Futbolli më ka borxh!

Foto: fifa.com

13 Dhjetor, 2017 @12:38

Pas rrezikimit të madh për t’u kualifikuar në Kampionat Botëror,...

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR 2017

Salah afrikani i vitit nga BBC

11 Dhjetor, 2017 @21:55

Mesfushori egjiptian që po shkëlqen te Liverpooli, Mohamed Salah,...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018