Të gjitha lajmet

WIMBLEDON 2017 FINAL

Gjigandi Federer triumfon

Gjigandi Federer triumfon

16 Korrik, 2017 @15:57

roger federer (zvi) 6 6 6
marin cilic (kro) 3 1 4

Roger Federer nuk ka mundur të përmbahet nga lotët pasi që fitoi finalen e Wimbledonit në moshën 35 vjeçare sot.

Legjenda e tenisit botëror, ka fituar njërin ndër Grand Slamet më prestigjioze në botën e tenisit, pa humbur asnjë set përgjatë rrugëtimit të tij deri në finale, ndërsa sot viktimë e tij ka qenë kroati Marin Cilic, që dha atomin e fundit të tij për ta prëfunduar ndeshjen, për shkak të dhimbjeve nga një lëndim.

D

6-3, 6-1 dhe 6-4 ka qenë rezultati i sotëm, ndërsa Roger Federer e ka çuar trofeun për herë të tetë në Wimbledon, për të çuar numrin e Grand Slameve në 19.

Marin Cilic ka fituar 1.1 milionë dollarë si finalist, derisa Roger Federer ka marrë 1.5 milionë dollarë.

Fed

BRITISH GRAND PRIX

E katërta me radhë në British GP

16 Korrik, 2017 @15:37

Lewis Hamilton është treguar i fuqishëm sot në garën për...

ROGER FEDERER

I pagabueshmi, në finalen e 11-të

15 Korrik, 2017 @13:04

Tenisti i shkëlqyeshëm zviceran, Roger Federer, me fitoren e...

AUTO SPORTS

Canolli përsëri me rekord

10 Korrik, 2017 @13:03

Bardhyl Canolli i Auto Klubit Eurogoma RT me veturën e tij Radicall...

ROLAND GARROS

11 herë, Nadal vazhdon sundimin në RG

Foto: Roland Garros

10 Qershor, 2018 @17:19

Vazhdon dominimi i Rafael Nadalit në Roland Garros! Për të...

ROLAND GARROS 2018

Grand Slami i parë për rumunen

9 Qershor, 2018 @16:40

Tenistja rumune, Simona Halep, duke fituar setin e dytë dhe të...

ROLAND GARROS

Nadal deklason Del Potron, arrin finalen

Foto: Roland Garros

8 Qershor, 2018 @17:17

Numri 1 aktual i Botës së tenisit, Rafael Nadal, me më lehtësi se...

ROLAND GARROS 2018

Muguruza ‘fshin’ Sharapovën

6 Qershor, 2018 @15:33

Tenistja spanjolle, Garbine Muguruza, ka pasur një performancë...

ROLAND GARROS

Super Cecchinato, eliminon Djokovicin për gjysmëfinale

Foto: BBC

5 Qershor, 2018 @18:29

Një çerekfinale tejet interesante u zhvillua sot mes italianit...

Të gjitha lajmet nga Tenis