Të gjitha lajmet

MESFUSHORI I KOMBËTARES

Gjigandi skocez zyrtarizon Grezdën

Foto: rangers.co.uk

Gjigandi skocez zyrtarizon Grezdën

31 Gusht, 2018 @15:35

Gjigandi i Skocisë, Glasgow Rangers, ka zyrtarizuar sot blerjen e re të skuadrës, Eros Grezda.

Grezda, bëhet e ditur nga ekipi skocez, ka arritur marrëveshje katër vjeçare me ekipin që drejtohet nga legjenda e Liverpoolit, Steven Gerrard.

Mesfushori 23 vjeç ka bërë kështu një ngritje të madhe në karrierë, duke qenë se deri tash ka qenë pjesë e ekipeve sllovene dhe kroate.

Prej Aluminij në ligë të dytë të Sllovenisë pastaj në Zavrç, gjithashtu slloven, por në elitë, ai kishte kaluar te Lokomotiva e Zagrebit ku bëri emër si lojtar, nga të cilët kaloi te Osijeku ku luajti stinorin e kaluar duke shënuar 5 gola.

SHORTI I EUROPA LEAGUE

Europa League - grupet për edicionin 2018/2019

31 Gusht, 2018 @13:07

Një ditë pas shortit të Champions Leagues, është mbajtur shorti...

LIRIA - DRITA

Kampioni sot sfidohet në Prizren

BOROZANI / A.P

31 Gusht, 2018 @12:24

Me fillim nga ora 16:45, sot zhvillohet ndeshja hapëse e xhiros së...

SHKENDIJA - ROSENBORG

Dy penallti dhe shumë raste të humbura, Shkëndija eliminohet nga Europa

30 Gusht, 2018 @21:25

Skuadra tetovare, Shkëndija, është eliminuar nga garat e Europa...

SHORTI I CHAMPIONS LEAGUE

Champions League - grupet për edicionin 2018/2019

30 Gusht, 2018 @18:48

Në Monako sot është mbajtur shorti për fazën grupore të...

ZYRTARE

Besar Halimi zyrtarizohet te Brondby

Foto: Brondby Official

30 Gusht, 2018 @18:41

Besar Halimi është transferuar plotësisht te skuadra e Brondbyt...

THE DRAW

Direkt: Shorti i Champions League

Foto: ChampionsLeague/fb

30 Gusht, 2018 @17:22

Në këto momente është duke u tërhequr shorti i Ligës së...

KOSOVA U21

Prekazi publikon ftesat e Kosovës U21

Foto: FFK

30 Gusht, 2018 @16:40

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës U21, Rafet Prekazi, ka...

MEDIAT SHQIPTARE

Panucci zbutet, rikthen përvojën në mesfushë

Foto: FSHF

30 Gusht, 2018 @15:23

Selektori i Shqipërisë, Christian Panucci, pritet të ftojë në...

ZYRTARE

UEFA zyrtarisht licencon stadiumin “Fadil Vokrri”

BOROZANI / G.P

30 Gusht, 2018 @10:42

Tashmë 100% zyrtare! UEFA e ka licencuar zyrtarisht stadiumin...

CHAMP'S LEAGUE DRAW

Sot shorti për fazën grupore të Championsit

Foto: uefa.com

30 Gusht, 2018 @8:09

Me 3 ndeshje të zhvilluara dje në kuadër të Ligës së...

MEDIAT SHQIPTARE

Panucci zbutet, rikthen përvojën në mesfushë

Foto: FSHF

30 Gusht, 2018 @15:23

Selektori i Shqipërisë, Christian Panucci, pritet të ftojë në...

MIGJEN BASHA

Debuton me fitore

Foto: aris/fb

27 Gusht, 2018 @23:11

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Migjen Basha, ka debutuar me...

LIRIDON LATIFI

Shënoi të parin e stinorit

Foto: Puskas Akademia/Flickr

27 Gusht, 2018 @14:47

Krahu i kombëtares shqiptare, Liridon Latifi, i cili qe dy stinorë...

ÇMIMET

Biletat për Skoci-Shqipëri në shitje

27 Gusht, 2018 @13:38

Kanë dalë në shitje nga Federata skoceze e futbollit biletat për...

PAMJET E REJA

Merr formë “Arena Kombëtare”

Foto: FSHF

27 Gusht, 2018 @13:00

Pamjet e fundit të publikuara nga Federata Shqiptare e Futbollit...

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja