Të gjitha lajmet

TREPÇA89-GJILANI

Gjilani me gjah të plotë nga Mitrovica

Gjilani me gjah të plotë nga Mitrovica

17 Shtator, 2017 @17:01

Trepça ‘89
Gjilani
Trepça ‘89 1 : 2 Gjilani
Shpëtim IDRIZI 42' Ylber KASTRATI 51', Armend THAQI 80'

Stadiumi: Riza Lushta, Mitrovicë
Gjilani me gjah të plotë nga Mitrovica

Gjilani i Arbnor Morinës ka vazhduar me rezultate të mira këtë stinor në Superligë, ndërsa sot viktimë e tyre ishte kampioni aktual që nuk është në formën më të mirë, Trepça’89.

Edhepse përmes Shpëtim Idrizit, 89shi mori epërsinë në ndeshje dhe kishte rrebesh sulmesh drejt portës së mysafirëve në pjesë të parë, kjo ishte e tëra nga vendasit.

Në pjesën e dytë, Gjilani kishte fytyrë tjetër dhe pas vetëm 6 minutash futje në këtë pjesë kapiteni i tyre, Ylber Kastrati shënon nga një top i dëbuar për barazimin 1-1.

TABELA AKTUALE

Trepçës’89 nuk i shkoi për dore të shënojë gol, edhepse kishte raste përmes Oto Johnit, por edhe Florent Hasanit.

E një gabim të mbrojtjes venadse e shfrytëzoi Armend Thaqi i Gjilanit, që doli përballë Bledar Hajdinit dhe qëlloi anën e djathtë të tij për fitoren e madhe të kuqebardhëve nga Anamorava, 1-2.

Kjo ka qenë fitorja e dytë e Gjilanit këtë stinor, ndërsa kanë edhe tre barazime dhe asnjë humbje pas 5 xhirove të para.

Ndërkaq, kampioni aktual me trajner të ri, Sabit Osmani, sot, pësoi humbjen e tretë të stinorit nga 5 ndeshje të zhvilluara dhe të parën si vendas.

VËLLAZNIMI-FERONIKELI

Faton Maloku shpëton Niklin në Gjakovë

17 Shtator, 2017 @16:56

Dueli ndërmjet Vëllaznimit dhe Feronikelit në Gjakovë ka...

DRITA-DRENICA

Pas 4 xhirosh, Drita gjen fitoren

17 Shtator, 2017 @16:30

Skuadra e Dritës ka gjetur fitoren e parë pas 4 xhirove sot....

CHELSEA - ARSENAL

Pa gola në derbin e Londrës

Foto: Squawka

17 Shtator, 2017 @15:25

Me tensione të zakonshme, me shumë raste për shënim, me një...

SHQIP NË BOTË

Lëndohet Amir Abrashi

17 Shtator, 2017 @15:03

Në takimin që Freiburgu po e luan momentalisht ndaj Leverkusenit,...

TREPÇA '89 - GJILANI

Trepça ‘89 - Gjilani, publikohen formacionet

17 Shtator, 2017 @14:50

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

HOFFENHEIM-HERTHA

Hertha ndal Hoffenheimin

Foto: Hoffenheim Official

17 Shtator, 2017 @14:41

Edhe pse Hoffenheim i Julius Nagelsmannit kishte mundësi që të...

SASSUOLO - JUVENTUS

Super Dybala, Juve merr kreun

17 Shtator, 2017 @13:17

Vazhdon super forma e argjentinasit Paulo Dybala! Me hat-trickun e...

DRITA - DRENICA

Dueli për ikje nga zona e barazhit

17 Shtator, 2017 @13:11

Me fillim nga ora 16:00 në Gjilan, Drita e pret skuadrën e...

TREPÇA '89 - GJILANI

A do të vijë humbja e parë e Gjilanit?

Foto: E.Z për BOROZANI

17 Shtator, 2017 @13:04

Një nga tri takimet e ditës së sotme në Superligë zhvillohet në...

VËLLAZNIMI - FERONIKELI

Feronikeli i pamposhtur udhëton në Gjakovë

17 Shtator, 2017 @13:02

Sot me fillim nga ora 16:00, Vëllaznimi në Gjakovë pret...

KF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi jashtë Evropës, edhe nëse e fiton Kupën

Foto: B.B

19 Prill, 2018 @16:40

Pas kualifikimit në finalen e Kupës së Kosovës, një lajm aspak i...

DUELI FINAL, I EKIPEVE QË LUAJTËN 24 VITE MË PARË

Finalja Prishtina-Vëllaznimi, pas 24 vitesh!

Foto: prishtinafc.com

19 Prill, 2018 @7:05

Janë bërë plotë 24 vite prej se për herë të fundit në finale...

ISA SADRIU

S’do të ishte befasi po të arrinim

BOROZANI/A.P.

18 Prill, 2018 @20:59

Trajneri i Vushtrrisë, Isa Sadriu, në deklaratën e tij pas...

MIREL JOSA

Nuk ka favorit në finale

Fotot: prishtinafc.com

18 Prill, 2018 @20:51

Pas kualifikimit të ekipit në finale të Kupës së Kosovës, Mirel...

KUPA E KOSOVËS

Gojani: S’kemi çfarë të humbim në finale, synojmë Kupën

Foto: FC Prishtina

18 Prill, 2018 @16:47

Përveç Sadat Pajazitit, për Supersport pas arritjes së finales u...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga