Të gjitha lajmet

NË PJESËN E KUQE TË GJILANIT

Sulmues brazilian + mbrojtës shqiptar

Foto: sc gjilani

Sulmues brazilian + mbrojtës shqiptar

6 Korrik, 2018 @10:05

Skuadra e Gjilanit ka bërë të ditur se ka përforcuar ekipin me dy futbollistë këto ditë.

Sulmuesi brazilian, Lucas Marcos Meireles, është anëtar i ri i skuadrës së kuqe nga qyteti i Gjilanit, derisa lojtari ka nënshkruar kontratë një vjeçare me ekipin.

Lucas stinorin e fundit ka qenë pjesë e ekipit shqiptar nga Maqedonia, Renova, me të cilët ka shënuar 3 gola në 18 paraqitje në elitën e futbollit të atjeshëm.

Lucas, para se të bëhej pjesë e Renovës ka luajtur edhe për Makedonija Gj. Petrov në po të njejtën ligë, dy stinorë më parë. Ai është aktualisht 22 vjeçar.

Gjithashtu, ekipi i Gjilanit, që ende nuk ka emëruar trajner të skuadrës prej se stinorin e përfundoi me trajnerin Alban Hyseni, që morri drejtimin e skuadrës pas largimit të Arbnor Morinës, ka bërë të ditur se ka përforcuar ekipin edhe me lojtarin nga Shqipëria, Endrien Magani.

Endrien Magani është peqinas dhe luan në pozitën e mbrojtësit. Ai ka përvojë të gjatë në Kategorinë Superiore shqiptare, pasi që aty ka luajtur për disa vite.

Magani 27 vjeç ka qenë pjesë e Shkumbinit të Peqinit, pastaj Teutës së Durrësit dhe së fundi e Lushnjës, që ka rënë në stinorin 2017/18 nga Superiorja. Kjo, do të jetë përvoja e parë e Maganit në Superligën e futbollit të Kosovës, ndërsa ia mesatarisht ka mbi 25 ndeshje për çdo stinor në Shqipëri deri tash, qoftë në Superioren e atjeshme, qoftë në Kategorinë e Parë.

NË PRIZREN

Liria emëron Bedridin Gjinalin trajner

6 Korrik, 2018 @9:46

Pas ndërrimeve në kryesi të klubit, Liria përfundimisht ka...

PRISHTINA - EUROPA

Fitore rekorde për kualifikim

Foto: prishtinafc

5 Korrik, 2018 @20:00

Pas barazimit 1-1 në ndeshjen e parë, Prishtina ka shënuar fitore...

SOLD OUT

Shiten të gjitha biletat e Bayern Munichut

Foto: bundesliga.com

4 Korrik, 2018 @20:50

Tifozët e Bayern Munichut, 7 javë para se të fillojë stinori në...

TALENTI ARGJENTINAS

Lautaro Martinez zyrtarisht te Interi

Foto: GoogleImages

4 Korrik, 2018 @14:12

Interi pak më parë e zyrtarizoi transferin më të ri të...

PODUJEVË

Bujar Idrizi kthehet te Llapi

Foto: fc llapi

4 Korrik, 2018 @13:21

Për të tretën herë, Bujar Idrizi rikthehet te skuadra e Llapit. ...

MEDIA TALK

Barcelona kërkon yllin e Chelseat

4 Korrik, 2018 @8:46

Pasi që sulmuesi francez, Antoine Griezmann vendosi që ta vazhdoi...

ATERON FC EUROPA

Vjen rivali i Prishtinës

BOROZANI/ A. K.

4 Korrik, 2018 @7:53

Skuadra nga Gjibraltari, FC Europa, ka arritur në këto çaste në...

KOLUMBIA - ANGLIA

Anglia mbijeton penalltitë

3 Korrik, 2018 @21:37

Dueli që nuk kishte gol në pjesë të parë, në pjesë të dytë...

SUEDIA - ZVICRA

Një gol mjaftoi për çerekfinale

Fotot: fifa/fb

3 Korrik, 2018 @16:55

Një gol, i shënuar me fat, pasi që Manuel Akanji devijoi shutin e...

ZYRTARE NGA DFB

Vazhdojnë me Löwin

REUTERS/Arkiv

3 Korrik, 2018 @13:57

Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka vendosur të vazhdojë...

11-SHET: SUEDIA-ZVICRA

Me 4 shqipe kundër Suedisë

Foto: fifa/fb

3 Korrik, 2018 @13:52

Janë publikuar formacionet startuese nga selektori i Suedisë dhe ai...

POLONIA DO TË KETË SELEKTOR TË RI

S’i vazhdohet kontrata pas eliminimit

Adam Nawalka. selektori në largim i Japonisë

3 Korrik, 2018 @13:20

Pas eliminimit nga Kampionati Botëror “Rusia 2018”, selektorit...

NË PRIZREN

Liria emëron Bedridin Gjinalin trajner

6 Korrik, 2018 @9:46

Pas ndërrimeve në kryesi të klubit, Liria përfundimisht ka...

PRISHTINA - EUROPA

Fitore rekorde për kualifikim

Foto: prishtinafc

5 Korrik, 2018 @20:00

Pas barazimit 1-1 në ndeshjen e parë, Prishtina ka shënuar fitore...

PODUJEVË

Bujar Idrizi kthehet te Llapi

Foto: fc llapi

4 Korrik, 2018 @13:21

Për të tretën herë, Bujar Idrizi rikthehet te skuadra e Llapit. ...

ATERON FC EUROPA

Vjen rivali i Prishtinës

BOROZANI/ A. K.

4 Korrik, 2018 @7:53

Skuadra nga Gjibraltari, FC Europa, ka arritur në këto çaste në...

BEHAR MALIQI

Llapi shton përvojë me Maliqin

BOROZANI/ Arkiv

2 Korrik, 2018 @10:27

Njëri ndër mesfushorët më me përvojë në Superligë të...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga