Të gjitha lajmet

TRESHJA ME SHQIPONJË

Gjobiten, por nuk suspendohen

Gjobiten, por nuk suspendohen

25 Qershor, 2018 @17:53

Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Stephan Lichtsteiner nuk janë suspenduar nga FIFA për bërjen e shqiponjës pas festës së fitores në përballje ndaj Serbisë ditë më parë.

Mirëpo, FIFA ka gjobitur Xhakën dhe Shaqirin me nga 10 mijë franga zvicerane, kurse Lichtsteinerin me 5 mijë për shkak të këtij gjesti, që e kanë përshkruar si sjellje josportive.

GRUPI A: ARABIA SAUDITE - EGJIPTI

Salah s’mjafton, Arabia e mbyll me fitore

25 Qershor, 2018 @16:59

Në ndeshjen pothuajse të parëndësishme të Grupit A, Arabia...

GRUPI A: URUGUAJI - RUSIA

Uruguaji mposht nikoqirin për lidership

25 Qershor, 2018 @16:45

Pas dy fitoreve në dy ndeshjet e para, nikoqiri i turneut është...

11-SHET

Formacionet: Uruguaji - Rusia

25 Qershor, 2018 @14:34

Janë publikuar formacionet startuese të Uruguajit dhe të Rusisë.

11-SHET

Formacionet: Arabia Saudite - Egjipti

25 Qershor, 2018 @14:28

Janë publikuar formacionet startuese të Arabisë Saudite dhe të...

ENIS BARDHI

Talenti shkupjan prej La Ligas mund të shkojë në Turqi

25 Qershor, 2018 @10:35

Mesfushori shkupjan i Levantes, Enis Bardhi, që bëri emër që në...

DITARI RUS (10)

Tre luanët do të mbesin pa titull

Fotot: FIFA & Squawka

24 Qershor, 2018 @21:17

Gjashtë gola, het-trik i Harry Kane, dy gola nga John Stones, një...

GRUPI H: POLONIA - KOLUMBIA

Kolumbia shpreson, Polonia eliminohet

Fotot: FIFA/fb

24 Qershor, 2018 @20:41

Tashmë është ndezur edhe Grupi H. Kolumbia me fitore bindëse ndaj...

11-SHET

Formacionet: Polonia - Kolumbia

24 Qershor, 2018 @18:23

Janë publikuar formacionet startuese të Polonisë dhe të...

GRUPI H: JAPONIA - SENEGALI

Pa fitues por me avantazh

Foto:

24 Qershor, 2018 @18:19

Nuk doli fitues nga dueli Japonia - Senegali, që përfundoi me...

11-SHET: JAPONIA-SENEGALI

Formacionet: Japonia-Senegali

Foto: FIFA/fb

24 Qershor, 2018 @15:08

Janë publikuar 11-shet startuese të ndeshjes së radhës ndërmjet...

TRESHJA ME SHQIPONJË

Gjobiten, por nuk suspendohen

25 Qershor, 2018 @17:53

Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Stephan Lichtsteiner nuk janë...

GRUPI A: ARABIA SAUDITE - EGJIPTI

Salah s’mjafton, Arabia e mbyll me fitore

25 Qershor, 2018 @16:59

Në ndeshjen pothuajse të parëndësishme të Grupit A, Arabia...

GRUPI A: URUGUAJI - RUSIA

Uruguaji mposht nikoqirin për lidership

25 Qershor, 2018 @16:45

Pas dy fitoreve në dy ndeshjet e para, nikoqiri i turneut është...

11-SHET

Formacionet: Uruguaji - Rusia

25 Qershor, 2018 @14:34

Janë publikuar formacionet startuese të Uruguajit dhe të Rusisë.

11-SHET

Formacionet: Arabia Saudite - Egjipti

25 Qershor, 2018 @14:28

Janë publikuar formacionet startuese të Arabisë Saudite dhe të...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018