Të gjitha lajmet

SHKUPJANI NË SHKËLQIM

‘Golazo’ nga Enis Bardhi, tifozët brohorasin emrin e tij

‘Golazo’ nga Enis Bardhi, tifozët brohorasin emrin e tij

22 Shtator, 2017 @13:02

Levante
Real Sociedad
Levante 3 : 0 Real Sociedad

Ylli i ri i ekipit të rikthyer në La Liga, Levante, ka shënuar mbrëmë golin e tretë sezonal, ndërsa tifozët kanë brohoritur emrin e tij pas golit dhe fitores 3-0 ndaj Real Sociedadit.

TABELA AKTUALE

Shkupjani Enis Bardhi po shkëlqen në La Liga, përkundër moshës së tij të re, 22 vjeçare. Mbrëmë ai shënoi golin e fundit në fitoren e Levantes, nga gjuajtja e lirë, një predhë - që nga spanjollët u quajt ‘golazo’.

Këtë verdhë Bardhi erdhi nga Ujpest hungarez te Levante për 1.5 milionë euro dëmshpërblim.

REFERËT KRYESORË dhe ORARI

Gjyqtarët e xhiros VI në Ligën e Parë

22 Shtator, 2017 @7:45

Janë përcaktuar edhe gjyqtarët që do të ndajnë drejtësinë në...

GJYQTARËT

Kreshnik Vula në derbin e xhiros

22 Shtator, 2017 @7:35

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka publikuar gjyqtarët që...

KONFERENCA E FERONIKELIT

Lushtaku shpreson për gol në derbi

21 Shtator, 2017 @22:16

Sulmuesi i Feronikelit, Kreshnik Lushtaku, shpreson që të shënojë...

SUSPENDOHET LOJTARI I PRISHTINËS

2 ndeshje moslojë për Maxhunin

Foto: FC Prishtina

21 Shtator, 2017 @19:53

Futbollisti i Prishtinës, Lorik Maxhuni, është dënuar me 2...

KOMISIONI DISIPLINOR

Për Flamurtarin, kërkohet raport plotësues

21 Shtator, 2017 @19:47

Komisioni Disiplinor nuk e ka dënuar ende Flamurtarin pas inicimit...

JUBILEU I KAPITENIT LEGJENDAR

Cana zyrtarisht mbyll karrierën në ndeshjen Shqipëri-Itali

Lorik Cana/ BOROZANI/ Lis Dorambari/ Arkiv

21 Shtator, 2017 @14:03

Kapiteni legjendar i kombëtares shqiptare, Lorik Cana, më 9 tetor...

SULMUESI SPANJOLL

Diego Costa para zyrtarizimit te Atletico

21 Shtator, 2017 @13:13

Sulmuesi spanjoll, Diego Costa, do t’i bëjë testet mjeksore te...

PARA DERBIT

Derbi i dy kampionëve të fundit

21 Shtator, 2017 @13:04

Xhiroja e gjashtë e Superligës së Kosovës hapet nesër në ora...

PAS OPERIMIT

Korenica pranë rikthimit pas operimit

Iris Selimi, trajner kondicional-fizik i Lirisë/ BOROZANI/ D. S.

21 Shtator, 2017 @11:30

Mesfushori ofanziv i Lirisë, Meriton Korenica, është afër...

REALMADRID-REALBETIS

Kthehet CR7, Betis fiton pas gati 2 dekadave në Bernabeu

21 Shtator, 2017 @7:28

Përkundër rasteve të shumta që kishte, Real Madrid nuk ka arritur...

5 PËR VIKEND

5 ndeshje që vendosin

Graph. O. Kraja

14 Prill, 2018 @6:49

Pesë duele, njëra më interesante se tjetra. Nga të gjitha ligat...

BARCELONA-LEGANES

Barça barazon pamposhtshmërinë rekorde të elitës

Fotot: LaLiga/fb

7 Prill, 2018 @22:05

Lionel Messi ka shënuar hat-trick, derisa Barcelona ka barazuar...

5 PËR FUNDJAVË

Manchester, Merseyside, Lanterna, Madrid…

BOROZANI / OLSEN KRAJA

7 Prill, 2018 @9:00

1. Everton – Liverpool (e shtunë, ora 1e30) Gary Neville pas...

SERGIO BUSQUETS

Busquets jashtë fushave, për shkak të lëndimit

Foto: mundodeportivo/gtres

15 Mars, 2018 @18:34

Lëndimi i pësuar në përballjen e mbrëmshme të Ligës së...

EIBAR - REAL MADRID

Ronaldo vazhdon me gola, Reali fiton

10 Mars, 2018 @16:09

Pas fitores së madhe në Paris, Reali ka shënuar fitore edhe në La...

Të gjitha lajmet nga La Liga