Të gjitha lajmet

WARRIORS - SPURS @ GAME 2

Golden State deklason Spursin

Foto: nba.com

Golden State deklason Spursin

17 Maj, 2017 @9:01

Golden State Warriors
San Antonio Spurs
Golden State Warriors 136 : 100 San Antonio Spurs
Stephen Curry 29 pikë Jonathon Simmons 22 pikë

Nënkampioni i NBA-së, Golden State Warriors, e deklasoi San Antonio Spursin me mungesa, duke e mposhtur me rezultat 136-100.

Spursat, pa Kawhi Leonardin dhe Tony Parkerin, nuk arritën t’i dalin ballë ndaj super yjeve të Warriorsit, derisa fituesi pothuajse u caktua në pjesën e parë të ndeshjes.

Golden State, epërsinë më të madhe e çoi deri në 41 pikë, derisa kundërshtarin nuk e lejoi që të kalojë në epërsi asnjëherë gjatë ndeshjes.

Ylli i ndeshjes ishte Stephen Curry, i cili luajti me 29 pikë, 7 kërcime e 7 asistime, derisa ishte i saktë 6 herë në 9 tentimet e tij për tre pikë.

Te Spursat, i vetmi që u dallua ishte Jonathon Simmons me 22 pikë.

SKEMA E PLAY OFFIT

a

Golden State Warriors, kaloi 2-0 në epërsi në seri, derisa kjo ishte fitorja e 10 e tyre gjatë Play Offit. GSW është pa humbje ende. Tani seria do të bartet në palestrën e San Antonios, ku dy ndeshjet e radhës do të luhen në AT&T Center.

TERMINI I NDESHJES III

Vetëm një ditë pushim para ndeshjes së tretë

Pamje nga ndeshja e parë finale/ BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Maj, 2017 @22:30

FBK ka bërë të ditur terminin e ndeshjes së tretë të serisë...

PLAY OFF REF'

Refer turk, në përballjen e dytë finale

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Maj, 2017 @21:47

Pasi që në ndeshjen e parë finale refer kryesor i ndeshjes ishte...

10 DITË TEST

Greenberg: Lista shkurtohet brenda 10 ditëve

Brad Greenberg, selektor i Kosovës/ Foto: star tribune

16 Maj, 2017 @12:37

Përzgjedhësi i ri i përfaqësueses së Kosovës, Brad Greenberg,...

LISTA E GJËRË E KOSOVËS

Greenberg fton 21 lojtarë në reprezentacion

16 Maj, 2017 @11:44

Selektori i ri i Kosovës në basketboll, në grumbullimin e parë...

CELTICS - WIZARDS @ GAME 7

Bostoni në finale të Konferencës

Foto: nba.com

16 Maj, 2017 @9:01

Boston Celtics arriti ta mposht Washington Wizardsin në ndeshjen e...

CELTICS - WIZARDS @ GAME 7

Bostoni në finale të Konferencës

Foto: nba.com

16 Maj, 2017 @9:01

Boston Celtics arriti ta mposht Washington Wizardsin në ndeshjen e...

SAN ANTONIO SPURS

Leonard do të mungojë në ndeshjen e dytë

Foto: nba.com

15 Maj, 2017 @20:08

Pak më parë u bë e ditur që Kawhi Leonard do të mungoj në...

WARRIORS - SPURS @ GAME 1

Përmbysje nga Warriors, Spurs humbin ndeshjen dhe Leonardin

14 Maj, 2017 @23:13

Spektakël, rikthim senzacional dhe shumë emocione! Të gjitha...

WIZARDS - CELTICS @ GAME 6

Wall dërgon serinë në ndeshjen e 7

Foto:nba.com

13 Maj, 2017 @8:07

Ndeshja e gjashtë në serinë Washington Wizards - Boston Celtics,...

ANTHONY RANDOLPH

Sllovenia do qendrën e Real Madridit

12 Maj, 2017 @14:14

Basketbollisti amerikan që luan për Real Madridin, Anthony Randolph...

Të gjitha lajmet nga NBA