Të gjitha lajmet

DRENICA - PRISHTINA

Goli i Genc Hamitit ndal Prishtinën

Goli i Genc Hamitit ndal Prishtinën

13 Shtator, 2017 @18:26

Drenica
Prishtina
Drenica 1 : 1 Prishtina
Genc Hamiti 90+1' Drashko Bozovic 83'

Stadiumi "Bajram Aliu" - Skenderaj

Një takim me shumë raste për shënim u zhvillua sot në Skenderaj mes Drenicës e Prishtinës.

Përkundër faktit që ishte Prishtina ishte favorite për ta fituar këtë ndeshje, rastet më të mira për shënim sot i pati skuadra e Drenicës, mirëpo goli u mohua disa herë nga pritjet shumë të mira të portierit Visar Bekaj, i cili sot zhvilloi një paraqitje tejet të mirë.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Megjithë rastet për shënim, goli i parë erdhi në minutën e 83’ të ndeshjes nga mesfushori i Prishtinës Bozovic, i cili shfrytëzoi një nga rastet e vetme konkrete të Prishtinës në këtë takim. Mirëpo, kur u mendua se ndeshja do të mbyllej me fitoren e kryeqytetasve, në skenë doli Genc Hamiti, i cili shënoi për 1-1 dhe takimi u mbyll pa fitues.

Për të dyja skuadrat ky është barazimi i parë i sezonit, ndërsa ky barazim bën që Prishtina të mos kalojë në krye përkundër gabimeve të kundërshtarëve në pjesën e epërme të tabelës.

CRYSTAL PALACE

Roy Hodgson rikthehet në Premier Ligë

13 Shtator, 2017 @16:16

Edhe pse në muajin e kaluar i mbushi të 70-tat, trajneri i njohur...

AFRIKANI KAMARA

Dukagjini merr Abu Kamaran e Feronikelit

13 Shtator, 2017 @14:35

Sulmuesi i stinorit të kaluar te Feronikeli, Abu Razard Kamara,...

GJERMANIA F - KOSOVA F

Gjermanet mposhtin kosovaret

13 Shtator, 2017 @10:47

Në përballjen e parë në kuadër të ndeshjeve parakualifikuese...

GRUPI A: BAYERN-ANDERLECHT

Bayern kalon Anderlechtin që mbeti me 10 lojtarë

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @22:49

Pas minutës së 11 të ndeshjes, Bayern mori kontrollin e lojës dhe...

MIQËSORE NË TETOVË

Drita mposht Shkëndijën

11 Nëntor, 2017 @17:28

Skuadra e Dritës, që sot ka zhvilluar ndeshje miqësore ndaj...

EKSKLUZIVE

Munishi: Gjendja duhet të ndryshojë!

10 Nëntor, 2017 @21:19

Pas postimit të sotëm në Facebook, i cili njoftoi që Ismet...

FLASH NEWS

Munishi dorëhiqet?!

Ismet Munishi, trajner i Vëllaznimit.

10 Nëntor, 2017 @16:05

Trajneri i Vëllaznimit të Gjakovës, Ismet Munishi, përmes një...

ÇIFTET E RAUNDIT III

Hidhet shorti i rrethit të tretë të Kupës

BOROZANI/ A. P.

7 Nëntor, 2017 @14:39

Në zyret e FFK-së sot është tërhequr shorti i rrethit të tretë...

TE PRISHTINA

Operohet suksesshëm Lorik Boshnjaku

Foto: prishtinafc.com

7 Nëntor, 2017 @14:22

Edhe futbollisti i tretë i Prishtinës këtë stinor ka kaluar një...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga