Të gjitha lajmet

TAHIR BATATINA

Goli i hershëm prishi planet

Tahir Batatina, trajner i Llapit

Goli i hershëm prishi planet

18 Shkurt, 2018 @19:03

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka thënë se goli i hershëm i Prishtinës ua prishi planet në një mënyrë ekipit.

Llapi sot ka humbur lidershipin e Superligës pas humbjes nga Prishtina, në përballjen që u zhvillua në Pejë, pasi që stadiumi i Prishtinës është ende në renovim e sipër.

“Jam i kënaqur me lojtarët dhe angazhimin e tyre. Pranuam një gol shumë herët si pasojë e moskoordinimit të mirë të repartit defansiv dhe vendosjes jo të mirë të portierit. Dhe ky pësim i golit aq herët sikur bëri që ndeshjen të nisnim me disavantazh dhe kjo ishte një ngecje dhe në pjesën e parë nuk arritëm të vinim deri te goli dhe ku u vërejt mungesa e tre lojtarëve kryesor si Bërbatovci, Blakqori dhe Zhdrrella që e inkuadrova në pjesën e dytë,” ka thënë ndër të tjera Tahir Batatina për faqen zyrtare të ekipit në cilësi të vendasit sot.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Llapi, që përfundoi stinorin vjeshtor të Superligës si lider, në duelin e parë të pjesës pranverore ka humbur kreun dhe tashmë duhet të ndjek bardhekaltërit nga kryeqytetit.

Llapjanët, edhe në xhiron e radhës i pret derbi, kësaj radhe ndaj Dritës që është e treta në klasifikim.

MIREL JOSA

Kampionati është i gjatë

Mirel Josa, trajner i Prishtinës/ Foto: FCPrishtina Official

18 Shkurt, 2018 @18:57

Përkundër se bëri skuadrën lidere me fitore ndaj rivalit direkt...

DRENICA - BESA

Drenica e Besa ndajnë pikët

Foto: KF Drenica (shkurt 2018)

18 Shkurt, 2018 @14:41

Pa fitues u mbyll dueli i luajtur sot mes Drenicës e Besës në...

LIRIA - VLLAZNIA

Magani vendimtar, Liria 4 pikë larg kreut

BOROZANI / A.P

18 Shkurt, 2018 @14:34

Me fitore ka nisur stinori pranveror për Lirinë. Skuadra...

PRISHTINA - LLAPI

2 gola për 3 pikë, Prishtina merr kreun

Foto: FCPrishtina Official

18 Shkurt, 2018 @14:31

Me fitoren e Prishtinës u mbyll ndeshja kryesore e ditës së sotme...

TREPÇA '89 - VËLLAZNIMI

Kapiteni Idrizi për fitoren e mitrovicasve

18 Shkurt, 2018 @14:26

Në takimin e parë të stinorit pranveror, kampioni në fuqi i...

DRITA - FERONIKELI

Gërbeshi ndëshkon ish-skuadrën, Drita fiton

BOROZANI / Arkiv

18 Shkurt, 2018 @13:52

Goli i Fidan Gërbeshit nga pika e bardhë ishte i vetmi gol i...

DRITA - FERONIKELI

Drita vs. Feronikeli, formacionet e skuadrave

18 Shkurt, 2018 @12:43

Këto janë formacionet startuese të Dritës e Feronikelit për...

DRENICA - BESA

Drenica vs. Besa, 11-shet startuese

18 Shkurt, 2018 @12:29

Këto janë formacionet startuese të Drenicës dhe Besës për...

TREPÇA '89 - VËLLAZNIMI

Trepça ‘89 vs. Vëllaznimi, formacionet startuese

18 Shkurt, 2018 @12:24

Me fillim nga ora 12:30, në “Riza Lushta” të Mitrovicës Trepça...

PRISHTINA - LLAPI

Prishtina vs. Llapi, formacionet zyrtare

18 Shkurt, 2018 @12:19

Një nga ndeshjet kryesore të ditës së sotme në Superligë...

BRAZILI 2014

Gaucho da Copa

Fotot: GoogleImages/ Youtube/ FIFA/

20 Qershor, 2018 @9:00

Kupa e Botës në Amerikën Jugore do të kthehej pas 36 viteve....

GRUPI H: POLONIA - SENEGALI

Senegali nis me fitore

Foto: FIFA/squawka

19 Qershor, 2018 @17:50

Senegali ka nisur me fitore kampanjën në Rusia 2018, duke e...

11-SHET: RUSIA-EGJIPTI

Formacionet: Rusia-Egjipti

Foto: premierleague.com

19 Qershor, 2018 @17:41

Janë publikuar 11-shet startuese për ndeshjen e tretë të Grupit A...

PROBLEME TE BRAZILI

Neymar s’mund të stërvitet

Foto: FIFA/fb

19 Qershor, 2018 @17:07

Sulmuesi i Brazilit, Neymar, ka dalë nga stërvitjet e kombëtares...

BERND LENO

Arsenal arrin marrëveshje për portierin e ri

Foto: dailyexpress

19 Qershor, 2018 @16:59

Skuadra e Arsenalit ka arritur marrëveshje me Bayer Leverkusenin...

Të gjitha lajmet nga