Të gjitha lajmet

ROLAND GARROS 2018

Grand Slami i parë për rumunen

Grand Slami i parë për rumunen

9 Qershor, 2018 @16:40

simona halep (rumani) 3 6 6
sloane stephens (SHBA) 6 4 1

Tenistja rumune, Simona Halep, duke fituar setin e dytë dhe të tretë ndaj amerikanes, Sloane Stephens, ka siguruar trofeun e parë të saj të një turneu Grand Slam, duke fituar në French Open 2-1 me sete pak më parë.

Halep, ishte në disavantazh pas setit të parë, të cilën e mori amerikania Stephens, 6-3.

Mirëpo, duke luftuar fortë në të dytin, rumunia barazoi shifrat në 1-1 duke e marë setin 6-4.

RolandGarros

E seti i tretë dhe final i ndeshjes kaloi lehtë për rumunen 26 vjeçe, që fitoi 6-1, për të përgjithshmen 2-1.

Halep me këtë fitore ka shënuar Grand Slamin e parë në karrierë, ndërsa afër ishte në janar, kur u mposht në finale të Australian Open këtë vit.

ROLAND GARROS

Nadal deklason Del Potron, arrin finalen

Foto: Roland Garros

8 Qershor, 2018 @17:17

Numri 1 aktual i Botës së tenisit, Rafael Nadal, me më lehtësi se...

ROLAND GARROS 2018

Muguruza ‘fshin’ Sharapovën

6 Qershor, 2018 @15:33

Tenistja spanjolle, Garbine Muguruza, ka pasur një performancë...

ROLAND GARROS

Super Cecchinato, eliminon Djokovicin për gjysmëfinale

Foto: BBC

5 Qershor, 2018 @18:29

Një çerekfinale tejet interesante u zhvillua sot mes italianit...

HENDBOLL

Oltion Beshiri mbyll aventurën në Metalac

BOROZANI / D.S

5 Qershor, 2018 @12:14

Pas aventurës 2-vjeçare te skuadra e MRK Metalac në Kroaci, Oltion...

ROLAND GARROS 2018

Del Porto kalon pengesën amerikane

REUTERS/Arkiv

4 Qershor, 2018 @18:13

Tenisti argjentinas, Juan Martin del Potro, ka kaluar në tre sete...

ROLAND GARROS 2018

Serena lëshon garën, para duelit të shumëpritur

Foto: rolandgarros/twitter

4 Qershor, 2018 @15:48

Pritej të jetë dueli me interesim më të madh në kategorinë e...

ROLAND GARROS

Nadal deklason Del Potron, arrin finalen

Foto: Roland Garros

8 Qershor, 2018 @17:17

Numri 1 aktual i Botës së tenisit, Rafael Nadal, me më lehtësi se...

ROLAND GARROS 2018

Muguruza ‘fshin’ Sharapovën

6 Qershor, 2018 @15:33

Tenistja spanjolle, Garbine Muguruza, ka pasur një performancë...

ROLAND GARROS

Super Cecchinato, eliminon Djokovicin për gjysmëfinale

Foto: BBC

5 Qershor, 2018 @18:29

Një çerekfinale tejet interesante u zhvillua sot mes italianit...

ROLAND GARROS 2018

Del Porto kalon pengesën amerikane

REUTERS/Arkiv

4 Qershor, 2018 @18:13

Tenisti argjentinas, Juan Martin del Potro, ka kaluar në tre sete...

ROLAND GARROS 2018

Serena lëshon garën, para duelit të shumëpritur

Foto: rolandgarros/twitter

4 Qershor, 2018 @15:48

Pritej të jetë dueli me interesim më të madh në kategorinë e...

Të gjitha lajmet nga Tenis