Të gjitha lajmet

1/4: ROMA - BARCELONA

Si gladiatorë, Roma deklason Barcelonën

Si gladiatorë, Roma deklason Barcelonën

10 Prill, 2018 @21:34

Roma
Barcelona
Roma 3 : 0 Barcelona
E.Dzeko 6', D.De Rossi (P) 58', K.Manolas 82'

Stadio Olimpico

Në ndeshjen që nuk mori vëmendje sa duhet për shkak të fitores 4-1 Barcelonës në takimin e parë, Roma ka shkaktuar super-befasi, duke e deklasuar skuadrën spanjolle dhe duke e arritur gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

Skuadra romake sonte zhvilloi një ndeshje fantastike në çdo aspekt, duke e arsyetuar plotësisht rezultatin e arritur, ndërsa për golat u përkujdesën Dzeko, De Rossi dhe Manolas.

SKEMA DREJT FINALES

Kjo humbje dhe ky eliminim i papritur vijnë si një ‘bombë’ për Barcelonën, e cila po kalonte një sezon fantastik në tri fronte, ndërsa në anën tjetër për Romën kjo është gjysmëfinalja e dytë në Champions League në komplet historinë e klubit.

SPOX

Shënjestër e Liverpoolit!

10 Prill, 2018 @15:47

Lajmi që vjen nga Austria, mund të befasojë, por duket të jetë i...

JAVA XXV

Terminet e xhiros XXV në Ligën e Parë

10 Prill, 2018 @12:44

Janë caktuar terminet e xhiros XXV në Ligën e Parë të Kosovës...

TERMINET E XHIROS XXVII

Gjilani - Feronikeli, hapin xhiron XXVII

10 Prill, 2018 @11:11

Xhiroja XXVII në Superligë, do të fillojë me ndeshjen Gjilani -...

KOSOVA U16 - FEMRAT

Vajzat e Kosovës U16 drejt Irlandës Veriore

Foto: FFK

9 Prill, 2018 @19:50

Përfaqësuesjaja e Kosovës U16 në konkurrecën e femrave nesër do...

CHAMPIONS LEAGUE

Lajm i mirë për Liverpoolin, Salah në stërvitje

9 Prill, 2018 @19:37

Pas lëndimit të pësuar në ndeshjen e parë çerekfinale ndaj City...

FLAMURTARI - PRISHTINA

Prishtina fiton derbin e kryeqytetit, vazhdon ndjekjen e kreut

Foto: FC Prishtina

9 Prill, 2018 @14:53

Në derbin e kryeqytetit dhe njëkohësisht ndeshjen përmbyllëse...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

PARA PAK ÇASTESH

Bayern zyrtarizon Kovacin trajner

13 Prill, 2018 @12:24

Skuadra e Bayern Munchenit, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të...

SEMIFINAL DRAW

Shorti i gj’finales së Ligës së Kampionëve

Foto: asroma/twitter

13 Prill, 2018 @11:43

Janë kuptuar çiftet gjysmëfinaliste të edicionit të sivjetëm...

PREJ STINORIT TË ARDHSHËM

Niko Kovac trajner i ri i Bayernit

13 Prill, 2018 @10:56

Mediat gjermane mbrëmë kanë zbuluar emrin e trajnerit të ri të...

GJYSMËFINALISTËT

Pas 8 vitesh, 4 skuadra nga 4 shtete

12 Prill, 2018 @11:43

Për herë të parë pas 8 vitesh, në gjysmëfinale të Ligës së...

Të gjitha lajmet nga Champions League