Të gjitha lajmet

LISTA E GJËRË E KOSOVËS

Greenberg fton 21 lojtarë në reprezentacion

Greenberg fton 21 lojtarë në reprezentacion

16 Maj, 2017 @11:44

Selektori i ri i Kosovës në basketboll, në grumbullimin e parë që do ta bëj ka shkruar emrat e 21 basketbollsitëve, që i ka përfshirë në listën e gjërë të tij para kualifikimeve për Kina 2019.

Lista e të ftuarve:

1. Jaren Sina
2. Leonard Mekaj
3. Dardan Berisha
4. Scott Bamforth
5. Erjon Kastrati
6. Arian Qallaku
7. Arti Hajdari
8. Mirza Ahmetbasic
9. Granit Rugova
10. Drilon Hajrizi
11. Samir Zekiqi
12. Alban Veseli
13. Justin Doellman
14. Shawn Jones
15. Gazmend Sinani
16. Fisnik Rugova
17. Lis Shoshi
18. Edmond Azemi
19. Beq Kovaqi
20. Urim Zenelaj
21. Ergin Grosha

CELTICS - WIZARDS @ GAME 7

Bostoni në finale të Konferencës

Foto: nba.com

16 Maj, 2017 @9:01

Boston Celtics arriti ta mposht Washington Wizardsin në ndeshjen e...

PLAY OUT - NDESHJA E DYTË

Dueli i dytë Play-Out Superliga, të enjten

16 Maj, 2017 @8:37

Në Gjilan mund të përcaktohet ekipi që do të sigurojë edhe një...

SAN ANTONIO SPURS

Leonard do të mungojë në ndeshjen e dytë

Foto: nba.com

15 Maj, 2017 @20:08

Pak më parë u bë e ditur që Kawhi Leonard do të mungoj në...

TERMINI I DUELIT TË DYTË

Dueli i dytë i serisë finale, pasnesër

BOROZANI/ A. P.

15 Maj, 2017 @9:33

Seria finale e Play-Offit të Superligës pritet të bëhet edhe më...

KERASAN-DRITA @ GAME 1

Kerasani merr avantazhin në Play-Out

15 Maj, 2017 @8:19

Kerasan Prishtina ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të serisë...

WARRIORS - SPURS @ GAME 1

Përmbysje nga Warriors, Spurs humbin ndeshjen dhe Leonardin

14 Maj, 2017 @23:13

Spektakël, rikthim senzacional dhe shumë emocione! Të gjitha...

PARA NDESHJES: KERASAN-DRITA

Sonte dueli i parë Play-Out i Superligës

14 Maj, 2017 @14:53

Përballja që nis në ora 19e15 në Pallatin e Rinisë dhe të...

PAS NDESHJES

Locke: Luajtëm me zemër dhe fituam

Kayel Locke, pas ndeshjes/ BOROZANI

13 Maj, 2017 @20:21

Pas fitores ndaj Prishtinës, për media foli Kayel Locke, lojtari...

PAS NDESHJES

Prakuraitis: Na befasoi agresiviteti i Bashkimit

Audrius Prakuraitis, pas ndeshjes/ BOROZANI

13 Maj, 2017 @20:17

Përveç trajnerit të Bashkimit, pas ndeshjes foli edhe Prakuraitis,...

PAS NDESHJES

Radovic: Fitore e merituar, u shpërblye puna

Dragan Radovic, majtas, pas ndeshjes/ BOROZANI

13 Maj, 2017 @20:11

Pas fitores së Bashkimit në ndeshjen e parë finale ndaj...

KUALIFIKIMET PËR BOTËRORIN: KINA 2019

Grupet kualifikuese për Botëror ku mund të jetë Kosova!

8 Maj, 2017 @12:31

Dje u tërhoq shorti për gara kontinentale kualifikuese ku do të...

DARDAN BERISHA

Dardani, tash i gatshëm për reprezentacion

Foto: baskettiamo.com

8 Maj, 2017 @10:08

Pas fitores në ndeshjen e fundit të stinorit të rregullt ndaj...

KOSOVARI

Telashe për Justin Doellmanin

6 Maj, 2017 @12:14

Kosovari i natyralizuar, Justin Doellman, është lënduar përsëri....

PREZENTIMI I PËRZGJEDHËSIT NGA FIBA

FIBA: Ndihmësi i NBA, gati për fitore me Kosovën

Foto: fiba.com

4 Maj, 2017 @12:43

Në një artikull të botuar sot nga faqja zyrtare e shtëpisë...

KOSOVA U-20

25 të ftuar në grumbullimin e radhës

Foto: FBK

4 Maj, 2017 @8:30

Përzgjedhësi i Kosovës U-20, Jeton Nixha dhe ndihmësi i tij,...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja