Të gjitha lajmet

MAQEDONIA - KOSOVA

Greenberg: Me fokus maksimal nesër

Brad Greenberg, selektor i Kosovës/ Foto: fiba.com

Greenberg: Me fokus maksimal nesër

11 Gusht, 2017 @22:34

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, në përgatitjet e fundit të Kosovës para përballjes së tretë kualifikuese për Kupën e Botës, Kina 2019, ka thënë se do të fokusohen maksimalisht nesër në ndeshjen kundër Maqedonisë.

“Ne kemi arritur në Maqedoni sot herët në mëngjes dhe do të mbajmë një takim ekipor si dhe një stërvitje në mbrëmje. Ne e dimë se sa e rëndësishme është kjo ndeshje. Po ashtu ne e dimë se është një  ndeshje ‘mbijetese’ për Maqedoninë, andaj unë pres nga ata që dalin në fushë dhe të bëjnë më të mirën e tyre. Në anën tjetër ne duhet t’i mbijetojmë vullnetit të tyre dhe të luajmë fortë dhe me intensitet të lartë, ashtu siç bëmë në ndeshjen e parë kundër tyre në Prishtinë. Ne nuk ishim mjaft agresiv në Tallinn kundër Estonisë, dhe kjo nuk duhet të na ndodh në ndeshjen e së shtunës. Duelet e njëpasnjëshme janë shumë më të vështira pasi kërkojnë fokus maksimal. Unë e di se lojtarët e mi e kanë kuptuar sfidën që e kanë para tyre, andaj edhe besoj se do të japin më të mirën e tyre në fushë”.

SHIKO: Orarin e ndeshjeve dhe Tabelat

Maqedonia - Kosova zhvillohet nesër në Shkup të Maqedonisë dhe nis në ora 20:30.

KOSOVA U16 - MAQEDONIA U16

Përsëri humbje në fund për Kosovën

11 Gusht, 2017 @13:52

E pabesueshme, por e vërtetë. Kosova U16 ka humbur përsëri në...

NË SOFJE

Levski i kthehet BIBL-it

11 Gusht, 2017 @11:58

Skuadra bullgare, Levski 2014, do t’i kthehet këtë stinor ligës...

EURO U-16/ DIV B

Kosova U16 sot ndaj Maqedonisë

11 Gusht, 2017 @8:41

Përfaqësuesja e Kosovës U16 në ditën e dytë të Europianit të...

KOSOVA U16

Kosova U16 mposhtet në sekondat e fundit

Foto: FBK

10 Gusht, 2017 @15:55

Në takimin e parë të Kampionatit Evropian U16, Divizioni B, Kosova...

S'KA BILETA

Maqedonia-Kosova, pa shikues!!!

Foto: gol.mk

10 Gusht, 2017 @15:14

Përmes një njoftimi nga Federata e Basketbollit të Maqedonisë...

KOSOVA

Në prag të ndeshjeve kualifikuese për “Kina 2019”

15 Nëntor, 2017 @11:05

Përfaqësuesja e Kosovës do të grumbullohet që nga dita e hënë...

FILLOJNË PUNIMET

Fillon renovimi për ndeshjet e Kosovës

10 Nëntor, 2017 @14:14

Pallati i Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, ku Kosova pritet t’i...

KUALIFIKIMET KINA 2019

Lituania vjen pa yje në Kosovë

9 Nëntor, 2017 @15:20

Është publikuar lista e Përfaqësueses së Lituanisë për...

PALESTRA

Kosova do t’i luajë ndeshjet si vendas në Prishtinë

4 Nëntor, 2017 @16:14

Përfaqësuesja e Kosovës do t’i luajë ndeshjes si vendas në...

EKSKLUZIVE

15 ftesat e Greenbergut për kualifikueset ndaj Lituanisë dhe Hungarisë

24 Tetor, 2017 @21:23

Selektori i Kosovës në basketboll, amerikani Brad Greenberg, ka...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019