Të gjitha lajmet

PAS NDESHJES

Greenberg: Urime Estonisë, fokusohemi te Maqedonia

Greenberg: Urime Estonisë, fokusohemi te Maqedonia

9 Gusht, 2017 @22:21

Pas humbjes ndaj Estonisë, deklaratë dha Brad Greenberg, përzgjedhësi i Kosovës.

“Estonisë ia uroj fitoren. Ata e dëshmuan që janë skuadër e fortë. Ata kanë luajtur mirë në mbrojtje, ndërsa edhe në sulm ishte nata e tyre. Ishin shumë të saktë në gjuajtjet për 3 pikë. Ata e merituan të fitojnë pas kësaj paraqitjeje që e patën. Unë shpresoj të rikuperohemi dhe do të fitojmë ndaj Maqedonisë. Aty e kemi fokusimin kryesor tash.” - ishin fjalët e amerikanit Greenberg, njofton FBK.

Kosova ka 1 fitore 1 humbje pas 2 ndeshjeve të para, ndërsa duelin e ardhshëm e luan ndaj Maqedonisë më 12 gusht në Shkup.

ORARI I KOSOVËS DHE GRUPET

ESTONIA - KOSOVA

Kosova e pafuqishme ndaj Estonisë

Foto: FIBA

9 Gusht, 2017 @19:13

Pas fitores ndaj Maqedonisë, Kosova është mposhtur në ndeshjen e...

LIVE: ESTONIA - KOSOVA

Pas 20 minutave, Estonia në epërsi dyshifrore

Foto: FIBA

9 Gusht, 2017 @18:14

Një ndeshje që nisi shumë mirë për Kosovën, e cila krijoi një...

FIBAWC

Pesëshet e para: Estonia - Kosova

9 Gusht, 2017 @17:25

Janë publikuar pesëshet startuese të Estonisë dhe të Kosovës. ...

TRANSMETIMI

Livestream: Estonia - Kosova

9 Gusht, 2017 @16:46

Ndeshjen Estonia - Kosova, mund ta shikoni te linku i mëposhtëm: ...

PREJ NCAA

Amerikani i radhës te Prishtina, Wayne Martin

9 Gusht, 2017 @13:21

Skuadra e Sigal Prishtinës ka rreshtuar përforcimet e saja në 2...

STEPHEN CURRY

Curry: Asgjë personale me Jamesin

9 Gusht, 2017 @11:05

Super ylli i Golden State Warriorsit, Stephen Curry, së bashku me...

HOLANDA - SHQIPËRIA

Shqipëria humb edhe ndeshjen e dytë

9 Gusht, 2017 @21:53

Pas humbjes nga Austria në ndeshjen e parë në Tiranë, Shqipëria...

ESTONIA - KOSOVA

Kosova e pafuqishme ndaj Estonisë

Foto: FIBA

9 Gusht, 2017 @19:13

Pas fitores ndaj Maqedonisë, Kosova është mposhtur në ndeshjen e...

LIVE: ESTONIA - KOSOVA

Pas 20 minutave, Estonia në epërsi dyshifrore

Foto: FIBA

9 Gusht, 2017 @18:14

Një ndeshje që nisi shumë mirë për Kosovën, e cila krijoi një...

FIBAWC

Pesëshet e para: Estonia - Kosova

9 Gusht, 2017 @17:25

Janë publikuar pesëshet startuese të Estonisë dhe të Kosovës. ...

TRANSMETIMI

Livestream: Estonia - Kosova

9 Gusht, 2017 @16:46

Ndeshjen Estonia - Kosova, mund ta shikoni te linku i mëposhtëm: ...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019