Të gjitha lajmet

SHQIP

Grezda mposht Hajdukun

Grezda mposht Hajdukun

9 Shtator, 2017 @20:41

Një gol i Eros Grezdës në minutën e tretë shtesë të ndeshjes bëri që Osijeku ta fitojë takimin e luajtur ndaj Hajdukut të Splitit në shtëpi.

Rezultati ishte 1-1 deri pak sekonda para fundit, kur Grezda i inkuadruar nga banka rezervë e gjeti golin dhe i dha skuadrës së tij tri pikë.

Kjo fitore bën që Osijeku të jetë në vendin e katërt me 15 pikë, 4 më pak se lideri, Dinamo i Zagrebit.

KUKËSI-KAMZA

Me penallti 3 pikë, kampioni e nis me fitore

9 Shtator, 2017 @20:21

Një gol nga penalltia, e shënuar në pjesë të dytë nga Elis...

STOKE-UNITED

Stoke ndal Unitedin, Shaqiri asiston

9 Shtator, 2017 @19:54

Erik Choupo-Moting ka shënuar dy herë sot për të ndalë ecurinë...

HAJVALIA-KEK

KEK-u radhit fitoret

9 Shtator, 2017 @17:56

Elektricistët kanë shënuar edhe fitoren e tretë me radhë në...

RAHOVECI-VITIA

Vllaznim Jashari sjell fitoren e Vitisë

9 Shtator, 2017 @17:53

Vitia ka mposhtur në xhiron e tretë të Ligës së Parë Rahovecin...

TOP 5 PËR FUNDJAVË

5 derbit e 5 ligave të forta

BOROZANI/ Graph. O. Kraja

25 Nëntor, 2017 @13:46

Këtë fundjavë në TOP 5-shen e javës kemi 5 derbi nga 5 ligat e...

PENSIONOHET

Problemet shëndetësore pensionojnë para kohe Bytyqin

24 Nëntor, 2017 @14:28

Njëri ndër futbollistët perspektiv që ka mundur të ketë Kosova...

KOMBËTARJA - FEMRAT

Europiani i Femrave U19 & U17, Shqipëria kupton kundërshtarët

24 Nëntor, 2017 @13:50

Eshtë hedhur sot në Nion të Zvicrës në selinë e UEFA-s, shorti...

PËRFAQËSUESJA U17

Kosova U17 mposht Shqipërinë, në luftë për vendin e tretë

Foto: FFK

23 Nëntor, 2017 @19:01

Pas fitores ndaj Azerbejxhanit, Kosova U17 sot e ka mposhtur...

FIFA RANKING, NËNTOR 2017

Kosova ngritet për 9 pozita

Foto: FFK

23 Nëntor, 2017 @12:50

Fitorja me gola e Kosovës ndaj Letonisë në miqësoren e zhvilluar...

Të gjitha lajmet nga International