Të gjitha lajmet

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 Tetor, 2016 @12:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri çmimin si “Lojtari i Kampionatit”, çmimi i cili merret nga lojtari më i mirë i zgjedhur në një kompeticion.

Edhe pse nuk u shpall kampion me Francën, Griezmann shënoi 6 gola në EURO2016 dhe kjo bëri që çmimi i lojtarit më të mirë t’i takonte atij.

KONFERENCA

Rooney dhe Walcott, startojnë

8 Tetor, 2016 @12:19

Në ndeshjen e parë si drejtues i Anglisë pas largimit të Sam...

MEDIA

Chelsea e City pas Aubameyangut

8 Tetor, 2016 @12:14

Sulmuesi këmbëshpejt i Dortmundit, Pierre-Emerick Aubameyang,...

MEDIA

Tottenhami pas Iscos

8 Tetor, 2016 @12:10

Lojtari që nuk po e gjen veten si startues tek Real Madridi i...

MEDIA

Darmian drejt Interit?

8 Tetor, 2016 @12:05

Mbrojtësi i djathtë italian, Matteo Darmian, i cili nuk po e gjen...

MILAN

Lëndim i rëndë për Montolivon

8 Tetor, 2016 @12:00

Lajm i keq për skuadrën nga ‘San Siro’. Në ndeshjen që Italia e...

GRUPI H: BELGJIKË - BOSNJE

Belgjika merr kreun e grupit

Foto: Squawka

7 Tetor, 2016 @22:46

Në ndeshjen mes Belgjikës dhe Bosnjës në kuadër të Grupit H,...

REFEREE

Nuza dhe Selimaj në kualifikimet për Europianin U17

foto: ffk

19 Tetor, 2017 @12:50

Gjyqtarët nga Kosova me stemën e FIFA-së, Genc Nuza dhe Bujar...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

UEFA FUTSAL CUP - MAIN ROUND

Liburni e mbyll me disfatë

15 Tetor, 2017 @20:03

Pas eliminimit pas humbjes së pësuar nga skuadra e Nacional...

SHQIP NË BOTË

Besar Halimi shënon për Brondbyn

15 Tetor, 2017 @17:26

Në takimin që Brondby po e fiton momentalisht 4-1 ndaj Silkeborgit,...

Të gjitha lajmet nga International