Të gjitha lajmet

WOLFSBURG-INGOLSTADT

Hadërgjonaj 90 minuta në disfatën e thellë

Hadërgjonaj 90 minuta në disfatën e thellë

15 Prill, 2017 @16:33

Wolfsburg
Ingolstadt
Wolfsburg 3 : 0 Ingolstadt
M. Suttner (AG), Y. Mallı 68', M. Gómez 80'

Mesfushori shqiptar i Ingolstadtit, Florent Hadërgjonaj, ka qenë 90 minuta në fushë sot për ekipin e tij në humbje të thellë ndaj Wolfsburgut, 3-0.

TABELA AKTUALE E BUNDESLIGËS

Ingolstadt është duke rrezikuar mbijetesën në Bundesligë, ndërsa Wolfsburg nuk i ka falë duke i mposhtur 3-0 në shtëpi.

2 KORRIKU - FLAMURTARI

Flamurtari mposhtet pas 14 xhirove

15 Prill, 2017 @15:58

Pas 14 xhirove radhazi pa humbje, Flamurtari është mposhtur nga...

GJILANI - LLAPI

Gjilani e Llapi ndajnë pikët

15 Prill, 2017 @15:54

Në një mot të mirë për lojë dhe në praninë e afro 200...

TREPÇA - FERONIKELI

Feronikeli fiton, Trepça fundoset

BOROZANI/ Arian Paçarizi

15 Prill, 2017 @15:51

Në praninë e afro 350 shikuesve në stadiumin olimpik “Adem...

TREPÇA - FERONIKELI

Trepça vs. Feronikeli, publikohen skuadrat startuese

15 Prill, 2017 @13:42

Pak para fillimit të takimit, janë publikuar skuadrat startuese të...

DERBY DELLA MADONINNA

Pa fitues në ‘Madonninen kineze’

15 Prill, 2017 @13:40

Me barazim është mbyllur ‘Madoninna’ e parë ndërmjet pronarëve...

5 PËR VIKEND

Madonina kineze!

15 Prill, 2017 @10:32

Me kafen ose çajin e mëngjesit të ditës së parë të vikendit...

EMIN BAJRAMI

Bajrami: Kthehemi shpejt në elitë

Pamje nga ndeshja e sotme/ Foto: prishtinafc.com

14 Prill, 2017 @18:49

Trajneri i Hajvalisë, Emin Bajrami, në deklaratën e tij pas...

ARSIM THAQI

Thaqi: Neglizhuam dhe nënçmuam kundërshtarin

Pamje nga ndeshja e sotme/ Foto: prishtinafc.com

14 Prill, 2017 @18:43

Kryetrajneri i Prishtinës, Arsim Thaqi, në deklaratën e tij pas...

HAJVALIA-PRISHTINA

Një gol, tre pikë

Foto: prishtinafc.com

14 Prill, 2017 @16:04

Prishtina ka shënuar fitore ndaj Hajvalisë në ndeshjen hapëse të...

BESA - PËRLEPNICA

E treta radhazi, Besa mposht Përlepnicën

14 Prill, 2017 @13:01

Pa shumë probleme, Besa shënoi fitore në takimin e xhiros XV ndaj...

MONCHENGLADBACH - BAYERN

Vjen humbja e parë për Heynckesin

25 Nëntor, 2017 @20:45

Pas rikthimit të tij te Bayerni, sot Jupp Heynckes e ka pësuar...

DORTMUND - SCHALKE

8 gola në ‘Revierderby’

Foto: Borussia Dortmund

25 Nëntor, 2017 @17:42

Pas 5 ndeshjeve pa fitore, Dortmundi vazhdon që të mos e gjejë...

TOP 5 PËR FUNDJAVË

5 derbit e 5 ligave të forta

BOROZANI/ Graph. O. Kraja

25 Nëntor, 2017 @13:46

Këtë fundjavë në TOP 5-shen e javës kemi 5 derbi nga 5 ligat e...

LEVERKUSEN - LEIPZIG

Bayer Leverkusen i nxjerr pikë Leipzigut

18 Nëntor, 2017 @17:44

Skuadra e Admir Mehmedit, Bayer Leverkusen, barazoi 2-2 me skuadrën...

BAYERN MUNCHEN - AUGSBURG

Bayerni vazhdon dominimin në Bundesligë

18 Nëntor, 2017 @17:25

Në duelin mes Bayern Munchen dhe Augsburg që përfundoi pak minuta...

Të gjitha lajmet nga Bundesliga