Të gjitha lajmet

POLE RACE @ ABU DHABI GP

Hamilton i pari, Rosberg i dyti

REUTERS/Arkiv

Hamilton i pari, Rosberg i dyti

26 Nëntor, 2016 @15:41

Lewis Hamilton ka dalë i pari në garën për pole-position, para garës finale të stinorit që zhvillohet nesër në Abu Dabi.

p

Piloti britanik i Formula 1, vazhdon të shpresojë për titull kampioni, ndërsa i duhet që kolegu i skuadrës së tij, Nico Rosberg, mos të arrijë podiumin nesër për tu shpallë kampion.

h

Rosberg ka dalë i dyti dhe starti i nesërm i garës në Abu Dabi, do të ketë në rend të parë dy finalistët që do të japin adrenalinën deri në fund të garës së fundit të vitit, që njëkohësisht do të jep edhe kampionin e këtij viti në Formula 1.

Para garës finale: Rosberg është i pari me 367 pikë dhe po kërkon titullin e parë në karrierë, ndërsa Hamilton i dyti, kërkon mbrojtjen e titullit të kampionit të botës dhe ka aktualisht 355 pikë.

p

FUTSAL CUP ELITE ROUND

Feniksi pëson edhe nga Kairati

25 Nëntor, 2016 @19:53

Pas humbjes së djeshme në ndeshjen e parë të Grupit A të Elite...

VOLEJBOLL FEMRAT

Vashat e Dritës fitojnë Kupën e Kosovës

25 Nëntor, 2016 @19:36

Klubi i volejbollit të Dritës te femrat ka fituar Kupën e Kosovës...

UEFA FUTSAL CUP

Përkundër dominimit, Feniksi e nis me humbje

24 Nëntor, 2016 @14:31

Përkundër paraqitjes shumë të mirë, skuadra e drejtuar nga Arben...

LIVE: UEFA FUTSAL CUP

Feniksi në disavantazh pas pjesës së parë

24 Nëntor, 2016 @13:38

Pas pjesës së parë, Feniksi është në disavantazh 2-1 ndaj...

MERCEDES

Kolegu i Hamiltonit s’do të dihet deri në 2017

16 Dhjetor, 2016 @6:05

Pa ardhur Viti i Ri, nuk do të bëhet i ditur zyrtarisht kolegu i ri...

ECCLESTONE

Rosberg do t’i mungojë Formulës

REUTERS/Arkiv

9 Dhjetor, 2016 @14:09

Këto janë fjalët e shefit ekzekutiv të Formulës 1, Bernie...

NË KËRKIM

Vettel s’e zëvendëson Rosbergun

5 Dhjetor, 2016 @14:31

Ngasësi i Ferrarit, Sebastian Vettel, ka mohuar përfoljet se mund...

NICO ROSBERG

Kampioni befason! Pensionohet

2 Dhjetor, 2016 @14:57

Njeriu që pas 25 viteve karrierë mbi katër rrota këtë vit fitoi...

ABU DHABI GP

Rosberg kampion i Formula 1!

27 Nëntor, 2016 @15:44

Me Nico Rosbergun kampion ka përfunduar sezoni në Formula 1! Në...

Të gjitha lajmet nga Formula 1