Të gjitha lajmet

MEXICAN GP

Hamilton kampion bote

Hamilton kampion bote

29 Tetor, 2017 @22:47

Piloti britanik i Formula 1, Lewis Hamilton, është përsëri kampion i botës në këtë sport.

Ai me këtë është britaniku më i sukesshëm në këtë sport, pasi që për herë të katërt në karrierë shpallet kampion i Formula 1.

Hamilton, tashmë i bashkohet legjendës Alain Prost dhe Sebastian Vettelit - që kanë nga katër tituj të fituar.

Sa i përket garës së sotme në Meksikë, Hamilton përfundoi me vetëm 2 pikë, që mjaftuan për të siguruar titullin, dy gara para përfundimit të stinorit, duke tubuar 333 pikë në total.

Gjermani Sebastian Vettel, përfundoi i katërti garën dhe tash ka 277 pikë, para garave të Brazilit dhe EBA-së.

Ndërsa në podium në Mexican GP u renditën, Max Verstappen si fitues, Valtteri Bottas i dyti dhe Kimi Raikkonen i treti.

BOKS

I pamëshirshmi Joshua, fiton dhe mbron titujt

28 Tetor, 2017 @23:13

Me sukses është mbyllur edhe meçi i 20 në karrierë për Anthony...

DERBI I SUPERLIGËS

Derbi i të pamposhturve, të dielën

27 Tetor, 2017 @13:24

Të dielën në Karagaç të Pejës, zhvillohet derbi i elitës së...

TREPÇA-KASTRIOTI

Trepça fiton në tavolinë

26 Tetor, 2017 @8:50

Derbi i mesit të tabelës në elitën e hendbollit të Kosovës, nuk...

AZERBAIJAN GP

Lewis Hamilton fiton garën e Azerbejxhanit

Foto: Formula 1

29 Prill, 2018 @14:58

Garë e çmendur ishte gara e katërt e sezonit në Baku të...

AUSTRALIAN GP

Vettel fiton, gabimi kompjuterik lë Hamiltonin pas

Vettel duke festuar fitoren e parë të stinorit/ Foto: Eurosport via Reuters

25 Mars, 2018 @12:05

Skuadra e Mercedesit ka fajësuar një gabim kompjuterik, derisa...

RACE CALENDAR 2018

Kalendari i Formula 1 për vitin 2018

REUTERS/Arkiv

7 Dhjetor, 2017 @15:13

Në takimin e mbajtur sot në Këshilln Botëror të Motosporteve,...

JAPAN GP

Hamilton fiton dhe ngrit epërsinë, Vettel me probleme

8 Tetor, 2017 @8:24

Lewis Hamilton është shumë afër që të fitojë titullin e...

MALAYSIA GP

Verstappen fiton garën e Malajzisë

1 Tetor, 2017 @10:03

Edhe pse Hamilton u nis nga Pole Position, gara e Malajzisë në...

Të gjitha lajmet nga Formula 1