Të gjitha lajmet

POLE @ BRITISH GP

Hamilton në tentimin e fundit, arrin pole-positionin

Foto: Eurosport via Reuters

Hamilton në tentimin e fundit, arrin pole-positionin

7 Korrik, 2018 @16:01

Brendon Hartley pësoi një aksident të rrezikshëm gjatë stërvitjes së tretë sot paradite, duke përfunduar në barrierën e sigurisë në shtegun e Silverstone. Fatmirësisht, piloti nga Zelanda e Re nuk pati ndonjë lëndim dhe pas kapërcimit të kualifikimeve, nesër do të nis i fundit në Silverstone.

I pari garën do të nisë garën, për të katërtën herë radhazi, Lewis Hamilton i Mercedesit. Britaniku kaloi në tentimin e fundit gjermanin Sebastian Vettel. Për herë të parë në katër garat e fundit këtë vit, Valtteri Bottas nuk do të nisë garën nga rendi i parë. Finlandezi mbeti i katërti, pas bashkëkombësit të tij nga Ferrari, Kimi Raikkonen.

Dy bolidët e Red Bull dhe Haas-Ferrari mbushin rendin e tretë dhe të katërt, në garën që nis nesër në ora 15:10.

 POLE POSITION NË SILVERSTONE

1 Lewis Hamilton 1:25.892 GBR Mercedes
2 Sebastian Vettel +0.044 GER Ferrari
3 Kimi Raikkonen +0.092 FIN Ferrari
4 Valtteri Bottas +0.325 FIN Mercedes
5 Max Verstappen +0.710 NED Red Bull Racing - TAG Heuer
6 Daniel Ricciardo +1.207 AUS Red Bull Racing - TAG Heuer
7 Kevin Magnussen +1.352 DEN Haas - Ferrari
8 Romain Grosjean +1.563 FRA Haas - Ferrari
9 Charles Leclerc +1.587 MON Sauber Ferrari
10 Esteban Ocon +2.302 FRA Force India - Mercedes

TOUR DE FRANCE - DITA 1

Tour hapet me fitoren e Gavirias

7 Korrik, 2018 @15:19

Gjithçka ndodhi në etapën e parë të Tour de France. Chris Froome...

ÇIKLIZËM - PARASHIKIM I TOUR DE FRANCE 2018

Froome për histori

7 Korrik, 2018 @11:31

Britaniku Chris Froome, fituesi i katërfishtë i garës më të...

TARRAGONA 2018

Edhe Akili i artë në Tarragona

Akil Gjakova, pas betejës finale/ Foto: KOK

28 Qershor, 2018 @16:40

Xhudoja vazhdon të mbretërojë nëpër botë. Pas medaljeve të...

CANADIAN GP

Vettel në krye

Foto: via BBC & F1/twitter

10 Qershor, 2018 @21:30

Sebastian Vettel ka fituar garën për Çmimin e Madh të Kanadës...

MONACO GP

Ricciardo fiton në Monaco

Fotot: Formula1.com

27 Maj, 2018 @16:42

Ngasësi i Red Bullit, Daniel Ricciardo, ka bërë një garë të...

AZERBAIJAN GP

Lewis Hamilton fiton garën e Azerbejxhanit

Foto: Formula 1

29 Prill, 2018 @14:58

Garë e çmendur ishte gara e katërt e sezonit në Baku të...

AUSTRALIAN GP

Vettel fiton, gabimi kompjuterik lë Hamiltonin pas

Vettel duke festuar fitoren e parë të stinorit/ Foto: Eurosport via Reuters

25 Mars, 2018 @12:05

Skuadra e Mercedesit ka fajësuar një gabim kompjuterik, derisa...

RACE CALENDAR 2018

Kalendari i Formula 1 për vitin 2018

REUTERS/Arkiv

7 Dhjetor, 2017 @15:13

Në takimin e mbajtur sot në Këshilln Botëror të Motosporteve,...

Të gjitha lajmet nga Formula 1