Të gjitha lajmet

CHINA GP

Hamilton triumfon në China GP

Hamilton triumfon në China GP

9 Prill, 2017 @9:09

Tre herë kampioni botëror i Formula 1, Lewis Hamilton, ka shënuar fitore sot në garën për Çmimin e Madh të Kinës, duke iu kundërpërgjigjur menjëherë Sebastian Vettelit, që fitoi garën e parë të stinorit.

Ngasësi i Ferrarit, Vettel, arriti i dyti në cak, derisa Max Verstappen përfundoi garën i treti për ekipin e tij Red Bull.

Hamilton ishte në pole-position në China GP dhe prej fillimit e deri në fund udhëhoqi garën. Kjo ka qenë fitorja e 54-të e tij në karrierë.

LHTOP 5, pas China GP:

1 Lewis HAMILTON (ANG) 43 pikë
2 Sebastian VETTEL (GjER) 43 pikë
3 Max VERSTAPPEN (HOL) 25 pikë
4 Valteri BOTTAS (FIN) 23 pikë
5 Kimi RAIKKONEN (FIN) 22 pikë

XHUDO

Gjakova humb medaljen e bronztë

8 Prill, 2017 @16:58

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, ka humbur mundësinë për t’u kthyer...

ANALIZË

Sezoni i borës

7 Prill, 2017 @19:45

Me lojërat olimpike dimërore në Pyeongchang, ky sezon i sporteve...

MEDALJA E RADHËS

E arta e radhës, triumfon edhe Nora Gjakova!

7 Prill, 2017 @17:22

Pas Distria Krasniqit, me medalje të artë Grand Prix-in e Antalyas...

MEDALJA E RADHËS

Distria Krasniqi, e artë në Antalya!

7 Prill, 2017 @17:05

Pas suksesit në Paris, Distria Krasniqi ka shkëlqyer edhe në...

DAVIS CUP

Kosova në Davis Cup 2017

4 Prill, 2017 @14:53

Përfaqësuesja e Kosovës në tenis do të merr pjesë në Davis Cup...

POLE POSITION @ BAHRAIN GP

Bottas befason Hamiltonin e Vettelin

15 Prill, 2017 @17:22

Ngasësi finlandez i Mercedesit, Valteri Bottas, ka befasuar sot në...

AUSTRALIAN GP

Vettel fiton garën e parë, Ferrari më i shpejt se Mercedesi

26 Mars, 2017 @9:45

Katër herë kampioni i botës në Formula 1, Sebastian Vettel, ka...

AUSTRALIAN GP

Sezoni i ri nesër, Hamilton në ‘pole position’

25 Mars, 2017 @13:06

Në mëngjesin e 26 marsit, Formula 1 nis sezonin e saj të ri. ...

FORMULA 1 2016 vs FORMULA 1 2017

Formula e re, për gara më sfiduese

8 Shkurt, 2017 @12:04

Me arsyetimin e ngritjes së konkurrencës dhe spektaklit, Formula 1...

NË MERCEDES

Bottas te ekipi kampion

16 Janar, 2017 @15:57

Piloti finlandez i Williamsit, Valtteri Bottas (27 vjeç), i është...

Të gjitha lajmet nga Formula 1