Të gjitha lajmet

SPANISH GP

Hamilton triumfon në garën e Spanjës

Hamilton triumfon në garën e Spanjës

14 Maj, 2017 @14:44

Me triumfin e anglezit Lewis Hamilton u mbyll gara e Formula1 që u zhvillua sot në Barcelonë, garë kjo që ishte tejet interesante dhe dhuroi shumë emocione.

Gara filloi furishëm, me Vettelin që e parakaloi Hamiltonin me të filluar gara, e me Raikkonenin e Verstappenin që u detyruan ta lëshojnë garën për shkak të daljeve nga pista. Më vonë, edhe Bottas, i cili startoi i treti, u detyrua të largohet nga gara.

Dueli mes Vettelit dhe Hamiltonit ishte spektakular dhe vazhdoi deri në fund, ndërsa ishte anglezi Hamilton ai që në fund triumfoi, me parakalimin përfundimtar që erdhi afro 20 xhiro pa përfunduar gara.

Kryesimin Hamilton e mbajti deri në fund dhe e fitoi garën e Spanjës, ndërsa pas tij në podium përfunduan Vettel dhe Ricciardo.

Pas fitores së shënuar sot, Hamilton ngushton diferencën me gjermanin Vettel në renditjen e përgjithshme të kampionatit. Momentalisht, Vettel ka 6 pikë më shumë se Hamilton, që është ndjekësi më i afërt.

PLAYOFF GJYSMËFINALET

Trepça bindshëm ndaj Prishtinës

12 Maj, 2017 @13:12

Trepça ka shënuar fitore bindëse në duelin e parë gjysmëfinal...

PARAGLLAJD BOTËRORI

Vlorë, fillon Kampionati Botëror ne Paragllajdizëm, diciplina precizion

5 Maj, 2017 @13:28

Sot me një ceremoni madhështore të përcjellur me shumë...

JOSHUA - KLITSCHKO

Joshua rrëzon 3 herë Klitschkon dhe fiton me nokaut

29 Prill, 2017 @22:44

Boksieri britanez, Anthony Joshua, është kampion i ri në...

RUSSIAN GP

Ferrari merr rendin e parë në Rusi

29 Prill, 2017 @14:23

Në garën e sotme për pole-position të Formula 1, Ferrari ka...

PARAGLLAJD

Ekipi i Kosovës shkëlqen në garën “Paragliding Accuracy World Cup” në Serbi!

27 Prill, 2017 @11:27

Historike ishte pjesëmarrja e ekipit Kosovar në serinë radhës të...

HAXHI ROBIN KRASNIQI

Krasniqi: Do të kthehem edhe më i fuqishëm

Foto: H. R. Krasniqi/ Facebook

26 Prill, 2017 @13:19

Haxhi Robin Krasniqi, që të shtunën u mposht nga rivali i tij...

RACE CALENDAR 2018

Kalendari i Formula 1 për vitin 2018

REUTERS/Arkiv

7 Dhjetor, 2017 @15:13

Në takimin e mbajtur sot në Këshilln Botëror të Motosporteve,...

MEXICAN GP

Hamilton kampion bote

29 Tetor, 2017 @22:47

Piloti britanik i Formula 1, Lewis Hamilton, është përsëri...

JAPAN GP

Hamilton fiton dhe ngrit epërsinë, Vettel me probleme

8 Tetor, 2017 @8:24

Lewis Hamilton është shumë afër që të fitojë titullin e...

MALAYSIA GP

Verstappen fiton garën e Malajzisë

1 Tetor, 2017 @10:03

Edhe pse Hamilton u nis nga Pole Position, gara e Malajzisë në...

MALAYSIA GP

Lewis Hamilton niset i pari në garën e Malajzisë

Foto: BBC

30 Shtator, 2017 @11:56

Dy javë pasi e krijoi epërsinë 28 pikëshe ndaj Vettelit në...

Të gjitha lajmet nga Formula 1