Të gjitha lajmet

PROPOZIMI I BUNJAKIT

Hamren, përzgjedhje e Bunjakit për Kosovën

Erik Hamren/ Foto: SkySports

Hamren, përzgjedhje e Bunjakit për Kosovën

29 Dhjetor, 2017 @14:59

Trajneri suedez, Erik Hamren, është njeriu ideal për të marrë drejtimin e Kosovës në kualifikimet e radhës për Kampionat Europian dhe në duelet e Ligës së Kombeve.

Së paku, kështu mendon ish-selektori i Kosovës, Albert Bunjaki. Në një intervistë për Kohën ditore, Bunjaki ka thënë se ka propozuar Hamrenin për Kosovën, pasi që ka përvojë të madhe dhe ka kualifikuar dy herë Suedinë në gara të mëdha.

Erik Hamren

Suedezi 60 vjeçar që prej vitit 1987 është duke ushtruar zejen e trajnerit. Ai tërë karrierën e tij e ka kaluar në ekipe të ndryshme skandinave, ndërsa Rosenborgu norvegjez është më i njohuri nga këta.

Prej vitit 2009 deri më vitin 2016 ai ka drejtuar kombëtaren e Suedisë.

“Futbollistët e Kosovës kanë nevojë për një trajner me përvojë, që i shtyen përpara. Talenti nuk mungon,” ka thënë ndër të tjera Bunjaki.

NË AUSTRALI

Besart Berisha sjell fitoren

29 Dhjetor, 2017 @12:26

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Besart Berisha, ka shënuar...

UEFA

Trepça ‘89 e Prishtina në renditjen e UEFA-së

29 Dhjetor, 2017 @12:15

Në listën e publikuar nga UEFA sa i përket renditjes së ekipeve...

CRYSTAL PALACE - ARSENAL

Wenger 810, Mustafi shënon, Arsenali afrohet

28 Dhjetor, 2017 @22:52

Pas 8 ndeshjeve radhazi pa humbje në Premier League, skuadra e...

CENK TOSUN

Në pritje të bëhet rekord transfer nga Turqia

28 Dhjetor, 2017 @22:12

Sulmuesi i reprezentacionit të Turqisë dhe i Besiktasit, Cenk Tosun...

PALACE - ARSENAL

Palace vs. Arsenal, startojnë Mustafi e Xhaka

28 Dhjetor, 2017 @20:02

Në prag të ndeshjes përmbyllëse të xhiros së XX në Premier...

VINCENZO MONTELLA

Zyrtarizohet te Sevilla

28 Dhjetor, 2017 @19:27

Pas disa ditëve kërkim, Sevilla më në fund ka zyrtarizuar...

NË PODGORICË

Fatos Beqiraj merr çmim në Mal të Zi

Foto: FSCG

28 Dhjetor, 2017 @14:57

Sulmuesi i lindur e rritur në Kosovë, Fatos Beqiraj, që...

GERARD DEULOFEU

Para rikthimit në Milano

28 Dhjetor, 2017 @13:29

Lojtari i rikthyer te Barcelona, Gerard Deulofeu, pritet të bëhet...

CARLOS CARVALHAL

‘Mjellmat’ zyrtarizojnë trajnerin e ri

28 Dhjetor, 2017 @13:09

Pas largimit të trajnerit të deritashëm të ekipit, Paul Clement,...

TRAJNERI I INTERIT

Spalletti: Problemet duhet t’i zgjidhim vetë

Foto: fcinter.it

28 Dhjetor, 2017 @12:27

Tekniku i Interit, Luciano Spalletti, ka dhënë deklaratë...

TRAJNERI I MILANIT

Gattuso: Fitore për frymëmarrje

28 Dhjetor, 2017 @12:16

I gëzuar për fitore në çerekfinale të Kupës ndaj Interit,...

PREJ KOSOVE

Esat Mala te Partizani

Foto: Partizani.al

28 Dhjetor, 2017 @11:38

Mesfushori i ri i reprezentacionit të Kosovës, Esat Mala, ka...

LUCIANO VIETTO

Sulmuesi 20 milionësh, huazohet

28 Dhjetor, 2017 @10:34

Njeriu që erdhi për 20 milionë euro në vitin 2015 nga Villareal...

VINCENZO MONTELLA

Milan bllokon Montellën

28 Dhjetor, 2017 @10:19

Mediat spanjolle vetëm presin zyrtarizimin e trajnerit të ri të...

KOLUMNE

Janari anglez

28 Dhjetor, 2017 @8:35

Jean-Marc Bosman nuk ka qenë njëri nga futbollistët që do të...

COPPA ITALIA 1/4: MILAN-INTER

Cutrone jetëson Gattuson, Milan eliminon Interin

Foto: acmilan.com

27 Dhjetor, 2017 @23:48

Pas 120 minutave lojë në përballjen derbi të Kupës së Italisë...

PAS VIZITËS NËSTADIUM

UEFA kërkon angazhim të madh për stadiumin e Prishtinës

Foto: @kosovanfooty

21 Qershor, 2018 @9:56

Zyrtarët e UEFA-së që vizituan në ditët e kaluara stadiumin e...

RISI

FFK me llogo të re, Kosova me fanella të reja

16 Qershor, 2018 @10:25

Janë prezantuar sot risitë nga FFK-ja. Federata e Futbollit të...

DITË ZIE

Ndërroi jetë, Fadil Vokrri

BOROZANI/ E. D.

9 Qershor, 2018 @10:35

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) dhe legjenda e...

FIFA RANKING - JUNE 2018

2 humbje, 2 pozita mëposhtë

Foto: FSHF

7 Qershor, 2018 @14:59

Shqipëria nuk ka pësuar shumë në renditjen mujore të FIFAs të...

FIFA RANKING - JUNE 2018

Ngritje rekorde e Kosovës

BOROZANI/G.P.

7 Qershor, 2018 @14:41

Kosova është ngritur për 11 pozita në renditjen e re të...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve