Të gjitha lajmet

JAMES HARDEN

Harden dëshiron ta përfundojë karrierën në Houston

nba.com

Harden dëshiron ta përfundojë karrierën në Houston

16 Korrik, 2017 @15:31

Super ylli i Houston Rocketsit, James Harden, ka thënë se dëshiron ta përfundojë karrierën në Houston.

a

Ditë më parë, Harden ka nënshkruar kontratë 4 vjeçare me vlerë prej 228 milionë dollarësh me “raketat”, derisa kërkon të bëhet kampion:

Në këtë pikë të karrierës sime, e vetmja gjë që po kërkojë të fitoj është titulli, dua të falenderoj pronarin e klubit Leslie Alexander i cili më dha këtë mundësi, por nëse nuk bëheni kampion atherë këto gjëra nuk kanë asnjë vlerë. Çdo ditë jam duke bërë ushtrime personale dhe kjo nuk do të ndryshojë derisa të bëhem kampion, e di se ku dëshiroj të bëhem kampion dhe të pensionohem, të gjitha do t’i bëjë te Houstoni dhe këtu do ta përfundojë karrierën” ka thënë James Harden.

James Harden stinorin e kaluar luajti me mesatare 29.1 pikë, 11.2 asistime dhe 8.1 kërcime për ndeshje.

FLET LEGJENDA

Barkley: Sixers do të hyjë në Play Off

16 Korrik, 2017 @14:58

Njëri ndër më të famshmit në NBA, ish-basketbollisti Charles...

AVERY BRADLEY

Bradley: Irving vështirë të mbrohet

16 Korrik, 2017 @14:31

Ditë më parë, Avery Bradley është shkëmbyer nga Bostoni te...

NEW ORLEANS

Rondo transferohet te Pelicansi

nba.com

16 Korrik, 2017 @10:51

Rajon Rondo, arriti marrëveshje me skuadrën New Orleans Pelicans....

AUSTRIA - KOSOVA

Kosova mposhtet nga Austria në miqësoren e parë

Photo: Ernst Weiss

15 Korrik, 2017 @20:31

Epoka e Brad Greenberg me Kosovën ka nisur me humbje. ...

EURO U-20/ DIV B

Shqipëria U20, pa fat në vazhdime

fiba.com

15 Korrik, 2017 @20:30

Një lojë shumë e ngushtë, e barabartë, u zhvillua mes...

GAME 1: ROCKETS - WARRIORS

Harden 41 - 37 Durant, kampioni 1-0

Foto: nba.com/warriors

15 Maj, 2018 @7:30

Ndeshja e mëngjesit të sotëm ka treguar se pse Golden State...

GAME 1: CELTICS - CAVS

Super Celtics, e nisin me fitore bindëse

Foto: Yahoo

13 Maj, 2018 @22:58

Me fitoren e Boston Celtics është mbyllur ndeshja e parë e serisë...

CONFERENCE FINALS

Kompletohen finalistët e Konferencave në NBA

10 Maj, 2018 @9:10

Me fitoren e Boston Celticsit sot në mëngjes kundër Philadelphias,...

NEW YORK

Knicks merr ish-trajnerin e Grizzlies

9 Maj, 2018 @8:29

New York Knicks ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me...

GAME 5: ROCKETS - JAZZ

Raketat në finale të konferencës

Foto: nba.com

9 Maj, 2018 @8:06

Houston Rockets, e mposhti Utah Jazzin në ndeshjen e pestë të...

Të gjitha lajmet nga NBA