Të gjitha lajmet

KOK

Hasani rizgjedhet kryetar

Besim Hasani (djathtë), së bashku me kryetarin e FBK-së, Erolld Belegun

Hasani rizgjedhet kryetar

21 Dhjetor, 2016 @20:57

Komiteti Olimpik i Kosovës edhe për një mandat do të udhëheqet nga kryetari i deritashëm, Besim Hasani.

Hasani sot në zgjedhjet për kryetar të KOK-ut ka arritur ta mposht kundërkandidatin e tij, Jeton Beqirin, gjyqtarin e mirënjohur të pingpongut.

Hasani fitoi 47 vota, ndërsa Beqiri mbeti me 29 sosh.

Komiteti Olimpik i Kosovës nuk njeh tjetër kryetar përveç Besim Hasanit në këto 20 vitet e fundit.

PETRA KVITOVA

3 muaj jashtë fushave, pas sulmit me thikë

20 Dhjetor, 2016 @23:42

Tenistja çeke, Petra Kvitova, nuk do të mund të paraqitet në...

BBC SPORTS

Murray historik, 3 herë radhazi personalitet i vitit

REUTERS/Arkiv

18 Dhjetor, 2016 @22:14

Tenisti britanik, Andy Murray, ka hyrë në histori të sportit në...

BOKS

Edis Tatli mbron titullin

17 Dhjetor, 2016 @23:43

Boksieri kosovar që garon nën flamurin e Finlandës, Edis Tatli, ka...

MERCEDES

Kolegu i Hamiltonit s’do të dihet deri në 2017

16 Dhjetor, 2016 @6:05

Pa ardhur Viti i Ri, nuk do të bëhet i ditur zyrtarisht kolegu i ri...

ECCLESTONE

Rosberg do t’i mungojë Formulës

REUTERS/Arkiv

9 Dhjetor, 2016 @14:09

Këto janë fjalët e shefit ekzekutiv të Formulës 1, Bernie...

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Kthehen pa pikë

Foto: FHK

9 Dhjetor, 2016 @9:24

Hendbollistet e Kosovës nuk arritën të fitojnë asnjë pikë në...

NË SHKUP

Shaban Tërstena promovon librin

Foto: sport.com.mk

7 Dhjetor, 2016 @13:20

Në hotelin Aleksandar Palace në Shkup, Shaban Tërstena, ka...

FUTSALL SUPERLIGA

Derbi mbyllet me barazim

Foto: Borozani/Gent Polloshka

5 Dhjetor, 2016 @20:38

Në prani të afro 2000 shikuesve në palestrën “Shani Nushi” në...

NË KËRKIM

Vettel s’e zëvendëson Rosbergun

5 Dhjetor, 2016 @14:31

Ngasësi i Ferrarit, Sebastian Vettel, ka mohuar përfoljet se mund...

NICO ROSBERG

Kampioni befason! Pensionohet

2 Dhjetor, 2016 @14:57

Njeriu që pas 25 viteve karrierë mbi katër rrota këtë vit fitoi...

KUPA E KOSOVËS

Orari i çerekfinaleve të Kupës

Fotot: FVK

14 Mars, 2018 @12:40

Këtë mesjavë, sot dhe nesër 14/15 mars, zhvillohen ndeshjet e...

KUPA E KOSOVËS

Përfundon rrethi i parë, çiftet e rrethit të dytë

9 Mars, 2018 @0:19

Dje dhe sot janë luajtur ndeshjet e rrethit të parë të kupës së...

SALZBURG WKF

Herolind Nishevci fiton turneun në Salzburg

4 Mars, 2018 @19:21

Karateisti më i mirë kosovar, Herolind Nishevci, ka fituar vendin e...

BOKS

Super Wilder, mbron titullin me KO

4 Mars, 2018 @10:46

I shumë kritikuar për faktin që nuk është ndeshur kurrë me...

BOKS

Wilder përballë Ortiz për mbrojtjen e titullit WBC

3 Mars, 2018 @18:00

Në mëngjesin që lidh 3 e 4 marsin, Deontay Wilder, kampioni aktual...

Të gjitha lajmet nga Të tjera