Të gjitha lajmet

SHKARKOHET BESNIK HASI

Hasit i përfundon misioni te Olympiacos

Hasit i përfundon misioni te Olympiacos

25 Shtator, 2017 @16:22

Pas humbjes së djeshme nga AEK në derbi, trajneri gjakovar Besnik Hasi është shkarkuar nga detyra e trajnerit të Olympiacosit, ku u zyrtarizua këtë verë.

Pas vetëm 5 xhirove të para në kampionatin grek, Hasi u largua nga detyra e tij, për shkak të rezultateve jo të pritura nga kryesia e klubit edhe pse kjo ishte vetëm humbja e parë e tij në Superligën greke.

Olympiacos udhëhiqte 0-2 në ndeshje, ndërsa në fund u mposht 3-2 nga AEK-u që mori lidershipin e kampionatit.

Në vend të Besnik Hasit, Olympiacos sot ka emëruar shef të shtabit teknik grekun, Takis Lemonis.

Olympiacos ka humbur edhe ndeshjen e parë në fazën grupore të Ligës së Kampionëve nën drejtimin e Hasit, kur u mposht nga Sportingu i Lisbonës në Athinë 2-3.

Duelin e radhës, ata e zhvillojnë ndaj Juventusit si myasafir në Torino.

VENDIMET TË KOMISIONIT TË GARAVE

Zyrtarë të Niklit në disiplinore

Foto: KF Feronikeli/ Facebook

25 Shtator, 2017 @16:01

Pas shqyrtimit të raporteve të ndeshjeve, Komisioni i Garave të...

BILETAT

Dalin në shitje biletat Kosovë-Ukrainë

25 Shtator, 2017 @15:08

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se ka...

GIANNI DE BIASI PREZENTOHET

Alaves prezenton De Biasin

25 Shtator, 2017 @14:23

Skuadra spanjolle, Deportivo Alaves, që në xhiron e fundit u mposht...

TE DANIMARKA

Durmishi ftohet nga Danimarka për ndeshjet vendimtare

25 Shtator, 2017 @13:38

Mbrojtësi i krahut me origjinë shqiptare, Riza Durmishi, ka marë...

TE MAQEDONIA

Arijan Ademi i kthehet reprezentacionit

25 Shtator, 2017 @12:14

Mesfushori i Dinamos së Zagrebit, Arijan Ademi, që ka qenë i...

BILETAT

Prej sot nis shitja e biletave për Shqipëri-Itali

25 Shtator, 2017 @12:02

Federata e Futbollit të Shqipërisë (FSHF) ka bërë të ditur se...

NË MAQEDONI

Shkëndija me përmbysje mbron distancën

Foto: kfshkendija.com

25 Shtator, 2017 @9:06

Nëkampionja aktuale e Maqedonisë, Shkëndija, ka arritur që të...

ENIS BARDHI

Levante kërkon renovim të menjëhershëm me shkupjanin

25 Shtator, 2017 @8:39

Mesfushori i ri i ardhur këtë stinor nga Ujpest në Levante, Enis...

TREPÇA - 2 KORRIKU

Ndeshja e reflektorëve nuk nxjerri fitues në Mitrovicë

Foto: KF Trepça/ Facebook

24 Shtator, 2017 @23:53

Derisa ekipet e Superligës së Kosovës lëvizin orarin e ndeshjeve...

PARA DERBIT

Fitorja e Flamurtarit, bën Skënderbeun lider

Ali Sowe, sulmues i ri i Skënderbeut. 23 vjeçari nga Gabmia është lojtar i Chievos dhe është i huazuar te korçarët këtë stinor.

24 Shtator, 2017 @23:34

Deri tash ishin të pamposhtur, por me humbjen e sotme, Teuta e...

FINALJA E CHAMPIONS LEAGUE 2019

Wanda Metropolitano nikoqir i finales së Ligës së Kampionëve

20 Shtator, 2017 @22:45

Stadiumi i ri i Madridit, ku luan Atletico Madrid, Wanda...

KARIM BENZEMA

Benzema renovon kontratën, €1 miliardë klauzola

20 Shtator, 2017 @22:36

Sulmuesi francez i Real Madridit, Karim Benzema, ka renovuar...

SUPERKUPA EUROPIANE 2019

UEFA vendos, Superkupa europiane 2019 luhet në Stamboll

20 Shtator, 2017 @16:30

Ka rënë nga opcioni mundësia për tu luajtur në Tiranë, në...

GRUPI G: PORTO - BESIKTAS

Fitore e madhe e Besiktasit në Lisbonë

Foto: Squawka

13 Shtator, 2017 @22:49

Me rezultat 1-3 është mbyllur takimi i luajtur sonte mes Portos dhe...

GRUPI F: FEYENOORD - MANCHESTER CITY

Përsëri me goleadë, këtë herë ndaj Feyenoordit

Foto; Squawka

13 Shtator, 2017 @22:42

Pas fitores me goleadë 5-0 ndaj Liverpoolit në fundjavë,...

Të gjitha lajmet nga Champions League