Të gjitha lajmet

THE SUN

Hazard dhe De Gea, arsyeja e largimit të Zidanit

Foto: RealMadrid/fb

Hazard dhe De Gea, arsyeja e largimit të Zidanit

4 Qershor, 2018 @21:23

Një shkrim i botuar në britaniken The Sun pohon se një natë para vendimit për dorëheqje, Zinedine Zidane, ka pasur një mosmarrëveshje për planet e transfereve verore te Real Madrid.

Lojtari i vetëm që e ka kërkuar Zidane ka qenë belgu i Chelseat, Eden Hazard, të cilin nuk e ka dashur kryetari i Real Madridit Florentino Perez.

Ndërsa në anën tjetër, Perez ka kërkuar me çdo kusht blerjen e David De Geas nga Manchester United, derisa Zidane ka qenë i kënaqur me Keylor Navasin.

The Sun for Zidane

Debati mes Zidanit dhe Perezit ka vazhduar për lojtarët në fjalë, derisa në një moment Zidane ka thënë: Në rregull, unë shkova. Kujdesuni Ju për ekipin.

“Fitorja e tre titujve të Ligës së Kampionëve ndoshta i ka dhënë krahë Zidanit për përzierje në politikën e transfereve të Realit, mirëpo në anën tjetër Perez dihet si njeri që i ka krijuar galacticosët nga mandati i tij i parë dhe përzierjen në transfere të të mëdhenjëve nuk e diskuton,” ka përfunduar shkrimi i The Sun.

VENDIMI I UEFAs

Pep suspendohet për 2 ndeshje në Champions

4 Qershor, 2018 @18:34

Trajneri i Manchester Cityt, Josep Guardiola, është suspenduar për...

23-shja e ZVICRËS

Zvicra me 4 shqiptarë, Mehmedi mbetet jashtë

Foto: football.ch

4 Qershor, 2018 @15:23

Përfaqësuesja e Zvicrës do të udhëtojë për në Rusi me 4...

GJERMANIA NË BOTËROR

Nuk ka vend për Sanen në Botëror

REUTERS/Arkiv

4 Qershor, 2018 @11:53

Se çfarë konkurrence është në reprezentacionin e Gjermanisë...

BELGJIKA

Januzaj në listën zyrtare për Botëror

Foto: manutd.com/arkiv

4 Qershor, 2018 @11:04

Futbollisti me origjinë nga Kosova, Adnan Januzaj, pas një kohe jo...

TRAJNERI I DERITASHËM I LIRISË

Shkëmbi zyrtarizohet në Superiore

BOROZANI/ D. S.

4 Qershor, 2018 @10:44

Pas një stinori të kaluar tejet mirë te Liria e Prizrenit, ku...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Ronaldo

3 Qershor, 2018 @21:30

Nëse mbahet në mend diçka tek futbollistët brazilian, pos artit...

TAHIR BATATINA

Largohet pas 5 vitesh

3 Qershor, 2018 @18:22

Trajneri i deritashëm i Llapit, Tahir Batatina, nuk do të jetë në...

SHQIPËRIA - UKRAINA

4 gola të pranuara, në humbjen e tretë me radhë

Foto: FSHF/fb

3 Qershor, 2018 @16:48

Pas disfatës nga Norvegjia dhe Kosova, Shqipëria e drejtuar nga...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Shqipëria-Ukraina

Foto: FSHF/fb

3 Qershor, 2018 @13:29

Janë publikuar 11-shet startuese për Shqipërinë dhe Ukrainën,...

TRANSFER

Ballkani përforcohet me mbrojtësin e Vëllaznimit

3 Qershor, 2018 @8:50

Me t’u ngjitur në Superligë, skuadra e Ballkanit ka filluar...

REAL MADRID

Largohet Zinedine Zidane

31 Maj, 2018 @12:20

Një lajm befasues vjen nga Spanja! Në konferencën e...

PAS PAK TE REALI

Zidane thërret mediat

Foto: RealMadrid/fb

31 Maj, 2018 @11:07

Pas tre titujve të më të mirit në Evropë, Zinedine Zidane para...

KOLUMNE

Rishikim Sezoni – Atletico Madrid

29 Maj, 2018 @16:00

Barazimit ndaj Leganesit, Gironës, Qarabagut kanë shkatërruar...

KOLUMNE

Rishikim Sezoni – Barcelona

29 Maj, 2018 @8:00

Një nga gjërat më absurde që mund të dëgjoni këtë pranverë...

KOLUMNE

Rishikim Sezoni – Real Madrid

Foto: UCL/fb

28 Maj, 2018 @22:41

Ky Real është më i madh se galaktikët! Jo vetëm për kah...

Të gjitha lajmet nga La Liga