Të gjitha lajmet

TREPÇA-PRISHTINA

Hendbollistët e Trepçës, mposhtin Prishtinën në derbi

Hendbollistët e Trepçës, mposhtin Prishtinën në derbi

16 Mars, 2017 @18:35

Trepça
Prishtina
Trepça 23 : 22 Prishtina

Trepça është ndarë triumfuese nga derbi i zhvilluar ndaj Prishtinës dje në “Minatori” të Mitrovicës.

Nxënësit e Taib Kabashit nuk ia nisën fare mirë ndeshjes, derisa në pushim shkuan me disavantazh 6 golësh, 6-12.

Por, në pjesë të dytë ata hynë në fushë rrufeshëm për të shënuar fitore 23-22 në fund dhe për t’iu gëzuar dy pikëshit të parë në pjesën e dytë të kampionatit në Superligën A.

Trepça tash është e dyta me 31 pikë nga 19 ndeshje, ndërsa Prishtina bie në të pestin vend, me 23 pikë nga po aq ndeshje.

TAB

 

INDIAN WELLS

Federer, përsëri më i mirë se Nadal

16 Mars, 2017 @8:26

Për herë të dytë në vitin 2017 dhe për të tretën herë...

FAZA E DYTË

Sot nis Superliga A me derbi Trepça-Prishtina

15 Mars, 2017 @8:49

Pas përfundimit të pjesës së parë të stinorit në Superligë...

TREPÇA-KASTRIOTI

Trepça mposht Kastriotin, përfundon e dyta

12 Mars, 2017 @10:33

Derbi i xhiros së XVIII të Superligës në hendboll ka kaluar në...

THAI BOX

Dardan Morina fiton për 4 minuta, mbron titullin kampion

12 Mars, 2017 @0:09

Në duelin e zhvilluar pak çaste më parë, Dardan Morina e ka...

XHIROJA XVIII

Trepça-Kastrioti, sot

11 Mars, 2017 @10:03

Xhiroja e XVIII e Superligës së Kosovës në hendboll fillon sot me...

PËRFAQËSUESJA A NË HENDBOLL

Kosova mëson rivalët në parakualifikime për Botëror

Pamje nga ndeshja Kosova-Italia, në kualifikimet e mëparme/ BOROZANI/ D. S.

10 Mars, 2017 @9:06

Është hedhur shorti për Kampionatin Botëror të shteteve në...

HENDBOLL

Prishtina arrin finalen

Foto: KH Prishtina

18 Maj, 2018 @11:11

Prishtina është finalistja e dytë e Play Off-it të Superligës...

HENDBOLL

Besa në finale, në pritje të kundërshtarit

17 Maj, 2018 @9:51

Skuadra e Besës nga Peja është finalistja e parë e Play Off-it...

SHORTI

Kosova mëson kundërshtarët në kualifikime për EURO2020

12 Prill, 2018 @20:15

Janë caktuar kundërshtarët e përfaqësueses së Kosovës në...

SOT SHORTI

Kosova në pritje të rivalëve në kualifikime për EURO2020

BOROZANI/D.S.

12 Prill, 2018 @9:13

Sot në ora 19:00 në Trondheim të Norvegjisë, do të hidhet shorti...

HENDBOLL

Përfaqësuesja U-20 kthehet në Kosovë

26 Mars, 2018 @14:00

Pasi shteti serb nuk ka lejuar hendbollistet e përfaqësueses U-20...

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga