Të gjitha lajmet

DALBERT HENRIQUE

Henrique, para zyrtarizimit te Inter

Henrique, para zyrtarizimit te Inter

8 Gusht, 2017 @16:22

Mbrojtësi brazilian i krahut, Dalbert Henrique, sot ka përfunduar testet mjekësore te Inter dhe shpejt pritet të zyrtarizohet si lojtar i ri i neroazzurëve.

Lojtari i në stinorin e kaluar luajti për Nice‘n në Ligue 1, u dallua me paraqitjet e tij dhe ka qenë për 33 ndeshje i pazëvendësueshëm në ekipin e elitës së futbollit francez.

Henrique 23 vjeç më parë ka qenë pjesë e Vitoria Guimaraesit dhe Academico Viseut në Portugali.

hen

KIKA

Kika merr Premton Mujën me përvojë

BOROZANI/A.P.

7 Gusht, 2017 @21:59

Skuadra e Ligës së Parë të Kosovës, Kika nga Hogoshti, ka...

MIQËSORE: KUKËSI-LIRIA

Kukësi nuk mund ta mposht Lirinë me 10 lojtarë

7 Gusht, 2017 @20:47

Kukësi përkundër se ka përmbysur avantazhin dygolësh të Lirisë...

TEAM OF THE WEEK 1

Asnjë lojtar i PSG-së në 11-shen e javës

Marcelo Bielsa, trajner i Xhiros I në Francë/REUTERS/Arkiv

7 Gusht, 2017 @13:01

Gazeta prestigjioze franceze, L’Equipe, ka publikuar sot 11-shen e...

NË TIRANË

Partizani prezenton Çanin

REUTERS/Arkiv

7 Gusht, 2017 @12:51

Skuadra e Tiranës, Partizani, që këtë stinor do të drejtohet nga...

SUPERKUPA EUROPIANE

Edhe Cristiano Ronaldo niset për Shkup

7 Gusht, 2017 @12:41

Edhepse përfolej që superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo,...

MESFUSHORI HOLANDEZ

Prej Fenerbahçes në Besiktas

7 Gusht, 2017 @10:11

Mesfushori holandez i Sunderlandit, Jeremain Lens, sot ka kaluar...

EDENILSON BERGONSI

Ish-lojtari i Dritës në ligën e dytë të Qipros

7 Gusht, 2017 @8:59

Njëri ndër brazilianët e paktë që ka pasur futbolli i Kosovës,...

VELODROME

N’Jie-Germain shkëlqejnë, Marseille fiton

6 Gusht, 2017 @23:28

Olympique Marseille ka rikthyer Clinton N’Jien në Ligue 1 duke e...

SUPERKUPA TURKE

Pepe shkakton penallti në fund, Besiktas humb Superkupën

6 Gusht, 2017 @21:51

Pepe karrierën në Besiktas, nuk e nisi në mënyrën më të mirë....

TOP SAVES

Etrit Berisha në mbrojtjet e javës

9 Nëntor, 2017 @14:15

Portieri numër një i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, qe dy...

LAMTUMIRË LEGJENDË!

Pensionohet Andrea Pirlo

Foto: B/R Football

6 Nëntor, 2017 @16:46

Përmes një lajmi zyrtar, sot u bë i ditur pensionimi i Andrea...

ANALIZË

Nga Anglia deri në Itali, top 5 ndeshjet e javës

3 Nëntor, 2017 @16:22

1. Leipzig – Hannover 96 (e shtunë, ora 3e30) Tri humbje radhazi...

MILAN - JUVENTUS

Higuain në formë, Juve fiton derbin

Foto: UCL

28 Tetor, 2017 @20:00

Me 2 gola të Gonzalo Higuainit, Juventusi e ka fituar derbin e...

ANALIZË

5 për fundjavë!

Foto: O.K/Borozani

28 Tetor, 2017 @9:00

1. Manchester United – Tottenham (e shtunë, ora 1e30) Problemet e...

Të gjitha lajmet nga Serie A