Të gjitha lajmet

EVERTON - LIVERPOOL

Heroi Mane, Liverpooli ndjek Chelsean

Heroi Mane, Liverpooli ndjek Chelsean

19 Dhjetor, 2016 @22:57

Everton
Liverpool
Everton 0 : 1 Liverpool
S.Mane 90+4'

Goodison Park

Me fitoren e Liverpoolit u mbyll derbi i ‘Merseyside’, takim tejet i mërzitshëm për futbolldashësit përkundër pritshmërive të mëdha.

Skuadra e Kloppit fitoren e gjeti në minutat shtesë të takimit, me anësorin Mane që shënoi pas një topi të rikthyer nga shtylla dhe arriti që t’ia siguronte 3 pikë skuadrës së tij.

Kjo fitore bën që Liverpooli të ngritet në vendin e dytë me 6 pikë më pak se lideri Chelsea, ndërsa Evertoni momentalisht ndodhet në vendin e nëntë.

TABELA AKTUALE PREMIER LEAGUE


Sadio Mane Goal Everton 0-1 Liverpool by newvideobest

TRANSFER

Dardan Miftari i bashkohet Ferizajit

19 Dhjetor, 2016 @18:47

Skuadra e Ferizajit po vazhdon të jetë skuadra më aktive në...

BUNDESLIGA BEST XI

Hadërgjonaj në formacionin e javës

19 Dhjetor, 2016 @17:00

Mbrojtësi kosovar i krahut të djathtë, Florent Hadërgjonaj,...

PORTIERI I KOMBËTARES

Suspendohet dhe gjobitet Etrit Berisha

Etrit Berisha, portier i Shqipërisë/ BOROZANI/ Lis Dorambari

19 Dhjetor, 2016 @15:04

Portieri numër një i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, është...

VJEN GJOBA

10 mijë franga gjobë FSHF-së

19 Dhjetor, 2016 @14:59

Federata e Futbollit të Shqipërisë (FSHF) është gjobitur me 10...

OLD TRAFFORD

“Jam si vera e kuqe”

19 Dhjetor, 2016 @12:24

Edhe pse u prit me shumë dyshime transferimi i tij në Premier...

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

11-shja e javës nga top ligat evropiane

19 Dhjetor, 2016 @12:12

Për dallim nga xhirot e kaluar, këtë xhiro Borozani.com ka...

BARCELONA vs ESPANYOL

El Pistolero ndihmon në fitoren e Barçës

18 Dhjetor, 2016 @22:37

Barcelona me ndihmën e yllit uruguajan Luis Suarez, arriti ta mposht...

SHQIP NË BOTË

Rrahmani shënon në fitoren e Lokomotivës

18 Dhjetor, 2016 @20:50

Në fitoren që skuadra e Lokomotivës së Zagrebit e shënoi sot...

CITY - ARSENAL

Dy ndeshje pa Mustafin, dy humbje!

18 Dhjetor, 2016 @18:56

Në ndeshjen kryesore të xhiros në Premier League, Manchester City...

NICE vs DIJON

Balotelli mban Nicen në krye

18 Dhjetor, 2016 @17:17

Me dy gola të shënuara sot në përballje ndaj Dijonit, Mario...

TIEMOUE BAKAYOKO

Milan zyrtarizon Bakayokon

14 Gusht, 2018 @17:23

Një ditë pasi që kreu testet mjekësore, Milan ka zyrtarizuar...

TIEMOUE BAKAYOKO

Kalon me sukses testet, shpejt bëhet rossoner

Foto: chelseafc/fb

13 Gusht, 2018 @14:45

Mesfushori i deritashëm i Chelseat, Tiemoue Bakayoko, është pranë...

ARSENAL - CITY

Kampioni me fitore ndaj Emeryt debutues

Foto: premierleague/fb

12 Gusht, 2018 @18:56

Kampioni i Anglisë, Manchester City, ka shënuar fitore në...

LIVERPOOL - WEST HAM

Shaqiri debuton, Liverpooli shkëlqen e fiton

Foto: Squawka

12 Gusht, 2018 @15:19

Me fitore të lehtë të Liverpoolit është mbyllur ndeshja e sotme...

HUDDERSFIELD - CHELSEA

Chelsea e nis sigurt

11 Gusht, 2018 @16:57

Tre gola mjaftuan për tri pikë për Chelsean në udhëtim kundër...

Të gjitha lajmet nga Premier League