Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i së tetës së finales së Kupës

Prishtina, fituese e fundit e Kupës së Kosovës/ BOROZANI/ A. Paçarizi

Hidhet shorti i së tetës së finales së Kupës

8 Dhjetor, 2016 @12:51

Në zyret e FFK-së sot është hedhur shorti për të tetën e finales së Kupës së Kosovës në futboll, ku përveç ekipeve të kualifikuara nga ligat dytësore, kanë marrë pjesë edhe ato të Superligës.

Kështu shorti ka përcaktuar këto ndeshje, si mëposhtë në tabelë.

SISTEMI I NDESHJEVE:

Në të tetën e finales, ndeshjet e Kupës së Kosovës zhvillohen pa ndeshje kthimi. Pra vendas është ekipi i parë i shënuar dhe ndeshja shkon në vazhdime dhe penallti, nëse nuk ka fitues pas 90 minutash lojë.

Vëllaznimi, Flamurtari dhe KEK-u janë ekipe nga Liga e Parë, ndërsa befasia Bashkimi i Koretinit është nga Liga e Dytë.

FINALJA E KALUAR:

Prishtina është fituese aktuale e Kupës së Kosovës në futboll. Bardhekaltërit kishin mposhtur Dritën e Gjilanit në finalen e majit 2016 me rezultat 2-1, me golat e shënuara nga Khalid Abdul Basit.

FOTOGALERIA E FINALES SË FUNDIT1/8 e finales së Kupës së Kosovës:

Flamurtari - Trepça
Besa - Drita
Liria - Bashkimi K.
Hajvalia - Trepça'89
Ferizaji - Gjilani
Vëllaznimi - Prishtina
Feronikeli - Llapi
Drenica - KEK

NË MAQEDONI

Besart Ibraimi lojtari i muajit në elitën maqedonase

Foto: KF Shkëndija Official/ Facebook

8 Dhjetor, 2016 @12:43

Futbollisti i Shkëndijës së Tetovës, Besart Ibraimi, është...

TREPÇA

Pa Manxhollin e Sahitin në pranverë

8 Dhjetor, 2016 @9:30

Skuadra e Trepçës që u rikthye këtë stinor në Superligë dhe...

NË GJILAN

KF Drita me aplikacion për telefona mobil

8 Dhjetor, 2016 @9:16

Skuadra e Dritës ditë më parë përmes faqes zyrtare të klubit ka...

PRANVERA NË SUPERLIGË

Pranvera në Superligë, nis në fund të shkurtit

BOROZANI/ Erdis Driza

8 Dhjetor, 2016 @8:39

Në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv (KE) të Federatës së Futbollit...

GRUPI H

Europa League me kampion të ri!

7 Dhjetor, 2016 @22:56

Pa gola është mbyllur takimi i luajtur mes Lyonit e Sevillas në...

GRUPI E

Tottenhami në Europa League, Monaco e Leverkuseni në të tetat

7 Dhjetor, 2016 @22:54

Përkundër humbjes së pësuar sonte në Leverkusen, Monaco ka...

GRUPI G

Porto deklason kampionin anglez dhe kualifikohet

7 Dhjetor, 2016 @22:49

Me rezultat të thellë 5-0 është mposhtur kampioni i Anglisë...

GRUPI F

Dortmundi ruan kreun, Reali i dyti në grup

Foto: Squawka

7 Dhjetor, 2016 @22:41

Përkundër epërsisë së dyfishtë, e cila u krijua me golat e...

KUPA E MAQEDONISË

Shkëndija në gj’finale të Kupës

Foto: KF Shkëndija

7 Dhjetor, 2016 @15:26

Duke e eliminuar Shkupin, Shkëndija e Tetovës ka siguruar...

GRUPI D - CHAMPIONS LEAGUE

Beteja e Bayernit, PSV eliminohet

6 Dhjetor, 2016 @23:03

Bayern Munchen ia ka shkaktuar humbjen e parë Atletico Madridit...

PAS DERBIT TË ANAMORAVËS

Gjilani e Drita në disciplinore për shkak të tifozëve

Fotografi nga arkivi

28 Shkurt, 2017 @14:49

Derbi i Anamoravës i zhvilluar të dielën ku Gjilani dhe Drita...

BOROZANI.COM PLAYER OF THE WEEK 18

Liridon Fetahaj, lojtari i xhiros XVIII

Liridon Fetahaj, duke u bërë gati për shut, në ndeshjen e vjeshtës/ BOROZANI/ Arian Paçarizi

28 Shkurt, 2017 @12:47

Sulmuesi i Lirisë së Prizrenit, Liridon Fetahaj, është...

NË MITROVICË

Nis shitja e kartelave sezonale të Trepçës’89

28 Shkurt, 2017 @9:57

Skuadra lidere e Superligës, Trepça’89, që po kërkon titullin e...

ORARI I XHIROS XIX

2 të premten, 1 të shtunën, 3 të dielën

Pamje nga ndeshja e xhiros së shkuar, Besa 1-0 Llapi/ Foto: KFBesa Facebook

28 Shkurt, 2017 @9:43

Xhiroja e XIX e Superligës së Kosovës në futboll vazhdon të...

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës, përsëri derbi në Gjilan

Foto: KF Drita/ Facebook

27 Shkurt, 2017 @12:45

Pas përfundimit të xhiros së XVIII të Superligës (të parës në...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga