Të gjitha lajmet

MONACO - JUVENTUS

Higuain shkëlqen, Juventusi ‘me një këmbë’ në finale

Foto:uefa.com

Higuain shkëlqen, Juventusi ‘me një këmbë’ në finale

3 Maj, 2017 @21:36

Monaco
Juventus
Monaco 0 : 2 Juventus
G.Higuain 29' 59'

Stade Louis II, Monaco

Me rezultat 0-2 është mbyllur takimi i luajtur në principatë mes Monacos e Juventusit, rezultat i cili e afron shumë me finalen skuadrën italiane.

Pjesa e parë kaloi pothuajse me vetëm 3 raste për shënim, ndërsa njëri prej tyre ishte goli i Higuainit. Dy rastet e para u paraqitën për skuadrën franceze. Fillimisht rrezikoi Mbappe nga afërsia pas një krosimi nga krahu i djathtë, mirëpo për mrekulli reagoi Buffon, për të mos lejuar kalimin e skuadrës së tij në disavantazh. Pak minuta më vonë me kokë rrezikoi Falcao, mirëpo edhe ky nuk pati sukses.

Në anën tjetër, ishte ‘Zonja e Vjetër’ ajo që e zhbllokoi ndeshjen. Pas një kundërsulmi ‘vrasës’, Dani Alves asistoi shumë bukur te Gonzalo Higuain, i cili nuk fali për 0-1 dhe me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

SKEMA CHAMPIONS LEAGUE

a

Ashtu si pjesa e parë, edhe e dyta filloi me presionin e Monacos, mirëpo skuadër më cinike u tregua Juventusi, që golin e gjeti pas një gabimi të mesfushës vendase. Asistues ishte përsëri Alves e shënues ishte përsëri Gonzalo Higuain, i cili shënoi për 0-2, rezultat ky që i jep avantazh shumë të madh Juventusit para ndeshjes së kthimit në Torino.

Pas 2 ndeshjeve që i pamë këtë javë, me shumë gjasa finalja e sivjetme e Champions Leagues do të luhet mes Realit e Juventusit, përveç nëse shohim ndonjë rikthim senzacional në ndeshjet e kthimit.

AJAX - LYON

Ajaxi deklason Lyonin, i afrohet finales

3 Maj, 2017 @20:38

Me befasi ka nisur faza gjysmëfinale e Europa Ligës. Skuadra e...

MONACO - JUVENTUS

Monaco vs. Juventus, publikohen formacionet

3 Maj, 2017 @20:00

Janë publikuar formacionet startuese të Monacos dhe Juventusit 45...

PARA NDESHJES: MONACO-JUVENTUS

Në rrugë për kampionë dhe finale të Ligës së Kampionëve

3 Maj, 2017 @13:33

Dy skuadrat që janë lidere në ligat e tyre dhe janë në rrugë...

ZINEDINE ZIDANE

Zidane: Nuk ka ndeshje të lehtë

2 Maj, 2017 @23:57

I stërkënaqur nga lojtarët është shprehur të jetë Zinedine...

DIEGO SIMEONE

Simeone: Futbolli është i mrekullueshëm, do të provojmë!

2 Maj, 2017 @23:55

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, në deklaratën e tij...

REAL-ATLETICO

Cristiano brilant me hat-trick, Reali gati finalen

2 Maj, 2017 @22:34

Real Madrid është shumë afër finales së dytë me radhë dhe të...

FIFA AWARDS 2017

Cristiano Ronaldo, më i miri i vitit 2017

23 Tetor, 2017 @21:55

Çmimi kryesor i mbrëmjes, ai për futbollistin më të mirë të...

FIFA AWARDS 2017

Shpallet 11-shja më e mirë e vitit 2017

23 Tetor, 2017 @21:27

Është bërë e ditur 11-shja më e mirë e vitit 2017. Real...

FIFA AWARDS 2017

Çmimi i fansave shkon për Celticun

23 Tetor, 2017 @21:07

Çmimi për fansat më të mirë të vitit 2017 i ka takuar skuadrës...

FIFA AWARDS 2017

Buffon fiton çmimin ‘Portieri i vitit’

23 Tetor, 2017 @20:58

Pasi u kuptuan çmimet për golin më të mirë dhe për trajnerin...

FIFA AWARDS 2017

Zidane, trajneri i vitit 2017

23 Tetor, 2017 @20:54

Ashtu siç u parashikua, ashtu edhe ndodhi. Zinedine Zidane është...

Të gjitha lajmet nga Champions League