Të gjitha lajmet

JABARIE HINDS

Hinds në elitën e Hungarisë

BOROZANI/ A. P.

Hinds në elitën e Hungarisë

27 Qershor, 2017 @7:07

Basketbollisti amerikan që shkëlqeu te Sigal Prishtina në stinorin e kaluar, Jabarie Hinds, është anëtar më i ri i skuadrës elitare hungareze të basketbollit, Atomeromu Paks.

Playmakeri 25 vjeçar që fitoi titullin dhe Kupën e Kosovës me bardhekaltërit nga kryeqyteti së fundi, ka arritur që të bind ekipin hungarez me performancat e tija të treguara në stinorin e fundit, ku ka pasur mesatare prej 12.4 pikëve, 2.1 kërcimi dhe 3.4 asistimi për ndeshje.

Hinds ka qenë ndër lojtarët e paktë që kanë qenë nga fillimi deri në fund të stinorit me Prishtinën, derisa ka luajtur edhe në FIBA Europe Cup me Prishtinën vjet, ku ka pasur mesatare prej 16.2 pikëve, 3.3 kërcime dhe 6 asistime për ndeshje.

NBA AWARDS

Debutuesit, zgjedhen pesëshet e sezonit

26 Qershor, 2017 @19:09

Përveç mbrojtësve më të mirë të sezonit, janë zgjedhur edhe...

NBA AWARDS

Mbrojtësit më të mirë të sezonit, publikohet pesëshja

Foto: NBA

26 Qershor, 2017 @19:01

Është publikuar pesëshja më e mirë e sezonit në NBA sa i...

SHAWN JONES

Edhe Jones te Sardegna Sassari

23 Qershor, 2017 @16:55

Brenda muajit qershor, dy reprezentues të Kosovës, kanë arritur...

SIGAL PRISHTINA

Prishtina zyrtarisht aplikon në Champions League

BOROZANI / Arian Paçarizi

23 Qershor, 2017 @16:33

Kampionja e Kosovës në basketboll, Sigal Prishtina, para pak...

SHQIP NË BOTË

Erjon Kastrati kalon te Union Olympia

23 Qershor, 2017 @13:43

Përmes një konfirmimi në faqen e Facebookut, klubi i Union...

NBA DRAFT 2017

Markelle Fultz Nr.1 në draft

nba.com

23 Qershor, 2017 @11:18

Skuadra e Philadelphia 76ersit për herë të dytë radhazi e kishte...

ZYRTARE

Jimmy Butler shkëmbehet te Minnesota

23 Qershor, 2017 @10:08

Ylli i Chicago Bullsit, Jimmy Butler, është shkëmbyer te Minnesota...

KUNDËRSHTARI I KOSOVËS

Antic, i gatshëm për Maqedoninë

21 Qershor, 2017 @21:35

Qendra gjigante e skuadrës Fenerbahçe, Pero Antic, ka thënë se...

KONFIRMOHET

Gëzim Morina e Erjon Kastrati lojtarë të Kosovës!

21 Qershor, 2017 @12:46

Përmes një konfirmimi zyrtar nga kryetari i FBK-së, Erolld...

CHICAGO BULLS

Butler dëshiron të mbetet në fole

nba.com

21 Qershor, 2017 @10:05

Përkundër bisedimeve se do të transferohet në Cleveland Cavaliers...

SEMIFINALS GAME 1: BAS - RAH

Bashkimi mposht Rahovecin, krijon epërsi

BOROZANI / A.P

26 Prill, 2018 @20:08

Në ndeshjen e parë gjysmëfinale ndaj Rahovecit, skuadra e Bashkimi...

SUPERLIGA PLAYOUT

Borea mëson rivalin për PlayOut

25 Prill, 2018 @21:10

Pas fitores së titullit kampionit nga Lipjani në Ligë të Parë,...

SEMIFINALS GAME 1: PRI - YLL

Çereku i dytë i fuqishëm, ia sjell fitoren Prishtinës

Foto: KBPrishtina/fb

25 Prill, 2018 @20:28

Ka filluar Play-Offi i Superligës së Kosovës, ndërsa kampioni...

GJOBAT NGA KOMISIONI

950€ gjoba nga xhiroja e fundit

24 Prill, 2018 @9:07

Xhiroja e fundit e stinorit të rregullt, përkundër se vetëm një...

NGA INFORMATORI NR. 28

Ylli grumbulloi më së shumti shikues

24 Prill, 2018 @9:02

Raporti i fundit i pjesës së rregullt të stinorit të Superligës,...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga