Të gjitha lajmet

HOLANDA

Holanda zyrtarizon përzgjedhësin e ri

Holanda zyrtarizon përzgjedhësin e ri

6 Shkurt, 2018 @19:53

Ronald Koeman është përzgjedhësi i ri i Përfaqësueses së Holandës në futboll, përfaqësuese kjo që viteve të fundit ka kaluar një periudhë aspak të mirë.

Lajmi u zyrtarizua pak më parë nga Federata Holandeze, ndërsa kontrata e Koemanit raportohet të jetë 4.5 vjeçare.

LIGA E KOMBEVE

Ish-trajneri i Southamptonit e Evertonit detyrën e tij do ta nis me qëllimin e parë që ta dërgojë Holandën në Kampionatin Evropian të vitit 2020, derisa në Ligën e Kombeve ‘tulipanët’ ndodhen në Grupin A1 me Gjermaninë dhe Francën.

KUPA E KOSOVËS

Gjysmëfinalet e Kupës në futsall

Foto: FFK

6 Shkurt, 2018 @16:03

Pas dueleve të zhvilluara të rrethit të tretë të Kupës së...

NË PRIZREN

Kthehet Liria

6 Shkurt, 2018 @15:43

Pas ditëve të kaluara në Shqipëri, ku ekipi prizrenas kreu fazën...

TOP 10 PAYMENTS

9 nga 10 më të paguarit në PSG

6 Shkurt, 2018 @14:43

Dominimi i Paris St Germainit në vitet e fundit në Ligue 1 dihet,...

PARA DUELEVE

Regjistrohen ndërrimet për Ligë të Kampionëve

6 Shkurt, 2018 @13:49

UEFA ka bërë të ditur se të gjitha skuadrat që do të marrin...

NË MAL TË ZI

Intensifikohen përgatitjet

6 Shkurt, 2018 @12:32

Feronikeli, ndër ekipet e rralla të Kosovës që po kalon fazën...

LUIS ENRIQUE

Ish-trajneri i Barçës pranë Chelseat?!

6 Shkurt, 2018 @12:30

Reagime të panumërta mbi kokën e Antonio Contes pas dështimit të...

DEPORTIVO LA CORUNA

Seedorf, trajner në La Liga

6 Shkurt, 2018 @9:37

Pas aventurave në Milan dhe në Shenzhen, ku asnjëra nuk zgjati mbi...

NDARJA E HISES

Liga e Kombeve, sa euro i fiton Kosova?

BOROZANI/ D.S./ Arkiv

29 Mars, 2018 @13:39

Pas shortit, së fundmi UEFA ka publikuar edhe shifrat që do të...

PORUGALIA-HOLANDA

Kampioni Evropian, pëson pas një viti

Foto: uefanationsleague

26 Mars, 2018 @21:40

Është dashur që të kalojë një vit kalendarik, që Portugalia...

EDON ZHEGROVA

Zhegrova s’ka qenë i ndikuar

21 Mars, 2018 @21:54

Futbollisti i ri i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova, që...

SAMIR UJKANI

Si kaloi stërvitja e parë me Challandesin?

21 Mars, 2018 @21:48

Përfaqësuesja e Kosovës që pas tre ditëve zhvillon miqësoren...

FTESAT E PANUCCIT

Abazaj, Gavazaj, Qaka… në listën e Panuccit

Foto: FSHF

16 Mars, 2018 @12:27

Selektori i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka bërë të...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve