Të gjitha lajmet

INTER - SASSUOLO

Humbja e radhës, Curva Nord braktis Interin

"Meqë mbështetjen tonë nuk e meritoni, sot po ju përshëndesim dhe po shkojmë të hamë." - Shkrimi i tifozëve të Interit para se ta braktisnin

Humbja e radhës, Curva Nord braktis Interin

14 Maj, 2017 @13:33

Internazionale
Sassuolo
Internazionale 1 : 2 Sassuolo
Eder 70' P.Iemmello 36' 50'

Giuseppe Meazza

E katërta humbje me radhë!

Edhe pas shkarkimit të Piolit, problemet te Interi vazhdojnë. Skuadra zikaltër sot pësoi humbjen e radhës nga Sassuolo në shtëpi, për t’i shuar pothuajse të gjitha shpresat për një vend që dërgon në garat evropiane sezonin e ardhshëm.

TABELA AKTUALE SERIE A

Pas protestave të vazhdueshme dhe fishkëllimave pa fund, pjesa e tifozëve ultras të Interit, Curva Nord, ka braktisur stadiumin në minutën e 20’ dhe ka shpalosur një ‘baner’ me shkrimin: “Meqë mbështetjen tonë nuk e meritoni, sot po ju përshëndesim dhe po shkojmë të hamë.”

Pjesa tjetër e stadiumit e ka duartrokitur këtë gjest.

FINALISTËT E KUPËS

Besa e Llapi, luftë për Kupë dhe mijëra euro

14 Maj, 2017 @11:55

Finalja e Kupës së Kosovës ndërmjet Besës dhe Llapit që...

TREPÇA'89

Sa fiton kampioni i Kosovës nga FFK-ja?!

Trepça'89, kampion i Kosovës/ BOROZANI/ Arian Paçarizi

14 Maj, 2017 @11:33

Kampioni i ri i Kosovës, Trepça’89, do të përfitojë 30 mijë...

PORTUGALI

4 vite radhazi, Benfica vazhdon sundimin

13 Maj, 2017 @20:50

Pas fitores së shënuar sonte ndaj Vitorias me rezultat 5-0, Benfica...

SHQIP NË BOTË

Valon Berisha me Salzburgun, kampionë të Austrisë

13 Maj, 2017 @20:43

Me fitoren e shënuar sot ndaj Rapid Vienës, Salzburgu i Valon...

STOKE - ARSENAL

Fitore e rëndësishme, Arsenali shpreson

13 Maj, 2017 @19:19

Me rezultat 1-4 është mbyllur takimi i zhvilluar sot mes Stoke...

RAMIZ SADIKU - FUSHË KOSOVA

Fitore në udhëtim nga Fushë Kosova

13 Maj, 2017 @17:20

Skuadra e Fushë Kosovës i është kthyer fitoreve dhe atë duke e...

ULPIANA - ISTOGU

Ulpiana ngjallë shpresat për mbijetesë

13 Maj, 2017 @17:00

Skuadra që renditej në pozitën e parafundit të Ligës së Parë,...

FRIULI

Massimo Oddo prezentohet te Udinese

21 Nëntor, 2017 @14:26

As një çerek dite pa kaluar nga largimi zyrtar i Luigi del Nerit...

PREMIUMSPORT

Icardi drejt Realit!

Foto: inter.it

21 Nëntor, 2017 @13:49

Sulmuesi i Interit dhe Argjentinës, Mauro Icardi, do t’i bashkohet...

UDINESE SHKARKON TRAJNERIN

Humbja nga Cagliari, i kushtojë me punë

21 Nëntor, 2017 @12:42

Disfata e papritur nga Cagliari në Friuli, i ka kushtuar me vend të...

LA GAZZETTA

Conte favorit, por pak e besueshme!

21 Nëntor, 2017 @0:32

Carlo Tavecchio, njeriu i parë i Federatës së Futbollit të...

DORËHEQJA

Pas selektorit, shkon edhe kryetari i Federatës

20 Nëntor, 2017 @13:11

Mediat e ndryshme tashmë raportojnë për dorëheqjen e kryetarit...

Të gjitha lajmet nga Serie A