Të gjitha lajmet

KOSOVA-UKRAINA

Humbja e tetë e Kosovës, Ukraina pranë kualifikimit

Humbja e tetë e Kosovës, Ukraina pranë kualifikimit

6 Tetor, 2017 @22:28

Kosova
Ukraina
Kosova 0 : 2 Ukraina
60' L. Paqarada (AG), 87' A. Yarmolenko

Loro Boriçi, Shkodër
Humbja e tetë e Kosovës, Ukraina pranë kualifikimit
Humbja e tetë e Kosovës, Ukraina pranë kualifikimit
Humbja e tetë e Kosovës, Ukraina pranë kualifikimit
Humbja e tetë e Kosovës, Ukraina pranë kualifikimit

Përkundër paraqitjes së mirë në më shumë se gjysmën e ndeshjes, lojtarët e Kosovës kanë rënë në gjysmorëshin e fundit të takimit, kur Leart Paqarada shënoi autogol, për t’i dhënë epërsinë Ukrainës 0-1. Më pas, Andriy Yarmolenko shënoi golin e dytë për të vulosur fitoren e ukrainasve dhe për të shtuar gjasat për kualifikim.

TABELA AKTUALE

Derisa Andriy Shevchenko buzëqeshte në bankë dhe tash ka mendjen në ndeshjen tjetër për të shpresuar në kualifikim në Botëror, Kosova duhet të përmirësohet shumë. Gabimet, që do të mund të evitoheshin lehtë, u bënë dhe Ukraina ndëshkoi.

Dueli i fundit kualifikues për “Rusia 2018” më 9 tetor në Islandë, për t’i dhënë përshëndetje këtyre kualifikimeve debutuese dhe atë në grupin më të vështirë të mundshëm kualifikues, ku asnjë skuadër nuk e ka të sigurt ende Botërorin, ndërsa Kosovën 3 ndeshje si vendas dhe 1 tjetër si mysafir - u lanë në shi.

pij

 

SPANJA-SHQIPËRIA

Spanja kualifikohet duke mposhtur Shqipërinë

6 Tetor, 2017 @22:11

Përfaqësuesja e Spanjës është skuadra e radhës që ka siguruar...

SPANJA - SHQIPËRIA

Spanja vs. Shqipëria, formacionet startuese

6 Tetor, 2017 @19:55

Me fillim nga ora 20:45, Spanja e pret Shqipërinë në kuadër të...

KOSOVA - UKRAINA

Kosova vs. Ukraina, formacionet startuese

6 Tetor, 2017 @19:47

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Kosovës...

IZRAELI U19 - KOSOVA U19

Fitore e Kosovës U19, gjasa reale për kalimin e grupit

6 Tetor, 2017 @18:22

Pas humbjes nga Austria U19 në ndeshjen e parë, Kosova U19 ka...

KOSOVA U19

Izrael U19 vs. Kosova U19, formacionet startuese

6 Tetor, 2017 @16:32

Këto janë formacionet startuese të Izraelit U19 dhe Kosovës U19...

EUROPEAN QUALIFIERS

9 ndeshjet e sontme në kualifikimet evropiane

6 Tetor, 2017 @16:14

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë në C, E dhe F, sonte...

JOSEF HEYNCKES

Bayern zyrtarizon Heynckesin

6 Tetor, 2017 @15:53

Kampioni i shumëfishtë i Gjermanisë, Bayern Munchen, para disa...

DRESS

Përcaktohen fanellat e ndeshjes Kosova-Ukraina

6 Tetor, 2017 @14:06

Për shkak të ngjajshmërisë së ngjyrave në fanella, ka pasur...

MODRIC 100

Modric sonte arrin 100-shin

Luka Modric

6 Tetor, 2017 @13:42

Pas 12 viteve karrierë të sukesshme në ekipin senior të...

FILLIM GURAZIU

2 ndeshje suspendim për fyerje

Fillim Guraziu me top/ Foto: arkiv

6 Tetor, 2017 @13:20

Futbollisti i KF Ferizajit që garon në Ligë të Parë të...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018