Të gjitha lajmet

KOSOVA - ESTONIA

Humbje dëshpëruese për Kosovën

BOROZANI/ Gent Polloshka

Humbje dëshpëruese për Kosovën

4 Janar, 2017 @20:45

KOSOVA
ESTONIA
KOSOVA 17 : 31 ESTONIA
Valon DEDAJ 5 gola Jurgen ROOBA 8 gola

Humbje dëshpëruese për Kosovën
Humbje dëshpëruese për Kosovën
Humbje dëshpëruese për Kosovën
Humbje dëshpëruese për Kosovën

Numri i madh i shikuesve që kishin ardhur në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë për ta përkrahur përfaqësuesen e Kosovës në hendboll, u ndanë të dëshpëruar nga paraqitja e ekipit kosovar.

Përfaqësuesja e Kosovës u mposht me rezultat të thellë nga përfaqësuesja e Estonisë, e cila u tregua bindshëm më e mirë se sa djelmoshat tanë.

Ndeshja përfundoi me dallim prej 14 golave, ndërsa në fund rezultati ishte 17-31 në të mirë të Estonisë.

Dallimi i madh në rezultat u arrit sidomos në pjesën e dytë, ku Kosova e humbi përqëndrimin e saj, ndërsa në sy ra edhe përgatitja më e mirë fizike e estonezëve dhe loja shumë më kompakte e tyre.

Golashënuesi më i mirë i Kosovës në këtë ndeshje ishte Valon Dedaj me 5 gola të shënuara, derisa te kundërshtari u dallua Jurgen Rooba me 8 gola dhe Kristo Voika me 5 gola të shënuara.

Me këtë humbje Kosova ka rënë në vendin e tretë në grup, tani me bilanc prej 1 barazimi dhe 2 humbjeve, ndërsa Estonia arriti ta shijojë fitoren që në ndeshjen e saj të parë në fazën e parë të kualifikimeve për Kampionatin Europian.TABELA AKTUALE E GRUPIT B

1. Turqia 1 fitore - 1 barazim - 0 humbje 3 pikë
2. Estonia 1 fitore - 0 barazim - 0 humbje 2 pikë
3. Kosova 0 fitore - 1 barazim - 2 humbje 1 pikë


Golashënuesit e Kosovës

1 Valon Dedaj 5 gola
2 Lindrit Fetahu 3 gola
3 Kastriot Jupa 2 gola
4 Florim Hoxha 2 gola
5 Fatlum Ahmeti 2 gola
6 Deniz Terziqi 2 gola
7 Drilon Tahirukaj 1 gol
8 Arbër Curri -
9 Korab Syla -
10 Beni Syla -
11 Vlerson Zherka -
12 Flamur Gërbeshi -
13 Etrit Xhafolli -
14 Luigj Quni -
15 Roland Nreca -
16 Haris Berisha -

LIVE: PJESA E PARË

Estonia avancon në pjesë e parë ndaj Kosovës

BOROZANI/ Gent Polloshka

4 Janar, 2017 @20:02

Sapo ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet...

HENDBOLL

Kosova pret Estoninë në Gjakovë

3 Janar, 2017 @23:13

Nesër (e mërkurë) me fillim nga ora 19:30, në ‘Shani Nushi’ të...

KËRCIME ME SKI

Kësaj radhe Tande

1 Janar, 2017 @16:22

Norvegjezi Daniel Andre Tande ka mbrojtur epërsinë e serisë së...

KËRCIME ME SKI

Kraft, më i miri në Oberstdorf

30 Dhjetor, 2016 @19:04

Kampioni i vitit 2015, austriaku Stefan Kraft, fitoi në garën e...

XHUDO

Qyteti i Pejës bëhet me Qendër Nacionale të Xhudos

28 Dhjetor, 2016 @19:53

Sporti i xhudos, në veçanti qyteti i Pejës, ka marrë një lajm...

KUPA E KOSOVËS - FUTSALL

Caktohen çerekfinalistët në futsall

27 Dhjetor, 2016 @8:26

Në përballjet e të tetës së finales së Kupës së Kosovës në...

XHUDO

Majlinda Kelmendi, e para e botës edhe në votimet online

23 Dhjetor, 2016 @22:34

Përveç medaljes së artë të fituar në Rio2016 dhe titullit...

NË PRIZREN

Armend Xhoxhaj, më i miri i Prizrenit

23 Dhjetor, 2016 @10:44

Boksieri prizrenas, Armend Xhoxhaj, është shpallë sportisti i...

MIQËSORE

Vëllaznimi mposht Dritën në miqësore

Foto: Vëllaznimi Hendboll

20 Shkurt, 2017 @19:34

Në miqësoren e zhvilluar sot në Gjakovë, Vëllaznimi e ka...

CHALLENGE CUP

Humbe katastrofale e Shqiponjës në Çeki

7 Shkurt, 2017 @14:51

Shqiponja nga Gjakova pësoi humbje të thellë me rezultat 51:18 nga...

FRANCE 2017

Franca, kampione e Botës

29 Janar, 2017 @19:07

Ashtu siç edhe e parashikuam në kolumnen e parë për Botërorin e...

FRANCE 2017

Rikthim i madh i Sllovenisë për medalje të bronztë

28 Janar, 2017 @22:20

Përfaqësuesja e Sllovenisë është shpallur përfaqësuesja e...

FRANCE 2017 - GJYSMËFINALET

Vazhdimet vendosin, Norvegjia në finale!

Moment nga gjysmëfinalja Kroaci-Norvegji (Foto: Handball 2017)

27 Janar, 2017 @22:49

Pas Francës, finalistja e dytë e Kampionatit Botëror të...

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga