Të gjitha lajmet

PARAKUALIFIKIMET U19: GRUPI 12

Humbje e thellë, Shqipëria U19 e fundit në grup

Humbje e thellë, Shqipëria U19 e fundit në grup

10 Tetor, 2017 @20:21

Shqipëria
Norvegjia
Shqipëria 1 : 7 Norvegjia
Burba 12' Håland 18, 28, Markovic 32, 72, Borchgrevink 44, Oestigaard 66, Pedersen 78

Kombëtarja U19 e drejtuar nga Erjon Bogdani ka pësuar debakël sot, në duelin e fundit të Grupit 12 kualifikues për Kampionatin Europian U19 që zhvillohet në Finlandë vitin e ardhshëm.

Shqipëria ka qenë nikoqire e Grupit 12, ndërsa të gjitha ndeshjet e këtij grupi janë zhvilluar në Tiranë e Kamëz, derisa kuqezinjtë nuk kanë arritur të marrin asnjë pikë nga 3 ndeshjet, ku sot janë turpëruar nga Norvegjia, me humbje 7-1.

Mali i Zi dhe Ukraina kishin mposhtur Shqipërinë nga 1-0, ndërsa nga Grupi 12 për në Elite Round janë kualfikuar Ukraina dhe Norvegjia.

albania norwayTABELA PËRFUNDIMTARE: GRUPI 12

1 Ukraina U19 9 pikë 3 ndeshje kualifikohet
2 Norvegjia U19 6 pikë 3 ndeshje kualifikohet
3 Mali i Zi U19 3 pikë 3 ndeshje eliminohet
4 Shqipëria U19 0 pikë 3 ndeshje eliminohet

U17 KUALIFIKIMET

Kosova U17 e nis me humbje nga Holanda U17

Fotot: FFK

10 Tetor, 2017 @20:07

Përfaqësuesja e Kosovës U17 ka nisur me humbje garat kualifikuese...

FLAMURTARI - FERONIKELI

Nikli ndalet në kryeqytet

10 Tetor, 2017 @15:20

Edhe pse ishte dy herë në disavantazh, skuadra e Flamurtarit...

LIRIA-GJILANI

Gjilani merr pikë edhe në Prizren

BOROZANI/ Arian Paçarizi

10 Tetor, 2017 @15:06

Skuadra e Gjilanit ka vazhduar të mbetet ekip i pamposhtur edhe pas...

DRITA-LLAPI

Xhevdet Shabani shkëlqen për ditëlindje, Drita feston

10 Tetor, 2017 @14:54

Futbollisti më i dalluar i Dritës, Xhevdet Shabani, që sot po...

OPINION

Një “caretaker” për Kosovën

11-shja e përfaqësueses së Kosovës, para ndeshjes me Islandën (09.10.2017)/ Foto: FFK

10 Tetor, 2017 @11:27

Fundi i epokës së Albert Bunjakit në krye të përfaqësueses së...

DEKLARATA PAS NDESHJES: CHRISTIAN PANUCCI

Panucci: Detaji vendosi. Po e ndryshoj mentalitetin

9 Tetor, 2017 @23:11

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, pas...

OPINION

Ndalesa e parë

9 Tetor, 2017 @22:29

Të ndërtosh një përfaqësuese shtetërore kërkon kohë! Disa...

MAQEDONIA-LIHTENSHTAJNI

Tre gola me emra shqip te Maqedonia

9 Tetor, 2017 @22:19

Maqedonia, që ka qenë rivale e Shqipërisë në kualifikime për...

DEKLARATA PAS NDESHJES: ALBERT BUNJAKI

Bunjaki: Krenar me këta djem

9 Tetor, 2017 @22:06

Përzgjedhësi në largim i përfaqësueses së Kosovës, Albert...

SHQIPËRIA-ITALIA

Candreva vendos, Shqipëria përfundon e treta

9 Tetor, 2017 @21:49

Kombëtarja shqiptare në futboll ka regjistruar humbjen e dytë me...

PRANË ANULIMIT

Federata zvicerane “s’lejon” miqësoren Shqipëri-Kosovë

BOROZANI/Arkiv

8 Maj, 2018 @23:05

Federata e Futbollit të Zvicrës, vazhdon t’i shkaktojë pengesa...

FITOJNË TIFOZAT KUQ E ZI

Policia dhe FSHF pranojnë kërkesat e TKZ-së

BOROZANI/ D. S./Arkiv

6 Maj, 2018 @13:59

Tifozat Kuq e Zi përmes një njoftimi të publikuar mbrëmë vonë...

MIQËSORE

Konfirmohet data për “vëllazëroren” Kosovë-Shqipëri

BOROZANI

27 Prill, 2018 @20:50

Miqësora apo më mirë thënë “vëllazorja” e shumë-përfolur...

ARANZHOHET MIQËSORJA

Shqipëria ndaj Uellsit

13 Prill, 2018 @11:09

Skuadra kombëtare e futbollit do të luajë miqësore me Uellsin në...

NGRITJE KUQEZI

Dy pozita përpjetë

Foto: FSHF

12 Prill, 2018 @10:12

Përkundër humbjes së pësuar nga Norvegjia në miqësore, shikuar...

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja