Të gjitha lajmet

GJERMANIA U21 - KOSOVA U21

Humbje minimale në paraqitjen dinjitoze të Kosovës

Foto: DFB Junioren

Humbje minimale në paraqitjen dinjitoze të Kosovës

5 Shtator, 2017 @19:53

GJERMANIA U21 1 : 0 KOSOVA U21

Në takimin e zhvilluar në kuadër të kualifikimeve drejt kampionatit evropian për grupmoshat U21, Kosova U21 u mposht nga përfaqësuesja e Gjermanisë me rezultat minimal 1-0.

Kosova e zhvilloi një pjesë të parë mjaft të mirë, në të cilën u ndëshkua në mbyllje të saj, me sulmuesin Eggestein që shënoi me të djathtën nga pak metra jashtë zonës, mirëpo deri atëherë, Kosova u tregua skuadër e disciplinuar në mbrojtje, ndërkohë që priste që të rrezikonte me kundërsulme.

Në pjesën e dytë, dominimi gjerman vazhdoi mirëpo goli i dytë nuk erdhi në asnjë moment, me mbrojtjen e Kosovës dhe portierin Visar Bekaj që zhvilluan paraqitje fenomenale.

Përkundër humbjes, djemtë e drejtuar nga Rafet Prekazi kthehen në Kosovë pas një paraqitjeje dinjitoze, marrë parasysh diferencën në kualitet mes Gjermanisë dhe Kosovës. Gjithashtu, për t’u përmendur nga ky takim është fakti që të pranishëm në tribuna ishin shumë bashkëatdhetarë në përkrahje të Kosovës.

Pas 4 ndeshjeve në grup, Kosova vazhdon të mbetet e dyta në renditje, mirëpo ka më tepër ndeshje të zhvilluara sesa kundërshtarët.

KOSOVA - FINLANDA

Kosova vs. Finlanda, publikohen formacionet startuese

5 Shtator, 2017 @18:49

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Kosovës...

MAQEDONI - SHQIPËRI

Maqedoni vs. Shqipëri, publikohen formacionet

5 Shtator, 2017 @18:44

Janë publikuar formacionet startuese të Maqedonisë dhe...

RUSIA 2018

7 përfaqësueset që e kanë siguruar kualifikimin në Botëror

5 Shtator, 2017 @18:03

Kur jemi pak xhiro para fundit të fazës grupore kualifikuese drejt...

GJERMANIA U21 - KOSOVA U21

Ku mund ta shikoni ndeshjen e Kosovës?

5 Shtator, 2017 @17:55

Ndeshjen mes Gjermanisë U21 dhe Kosovës U21 mund ta shikoni në...

GJERMANIA - KOSOVA U21

Përkrahje nga bashkëatdhetarët në Osnabruck për Kosovën

5 Shtator, 2017 @17:32

Nga fotot e publikuara pak para ndeshjes, shihet një numër i madh i...

GJERMANIA - KOSOVA U21

Gjermani vs. Kosova U21, publikohen formacionet

5 Shtator, 2017 @17:23

Pak para ndeshjes janë publikuar formacionet startuese të...

MIQËSORE

Konfirmohet data për “vëllazëroren” Kosovë-Shqipëri

BOROZANI

27 Prill, 2018 @20:50

Miqësora apo më mirë thënë “vëllazorja” e shumë-përfolur...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

FIFA RANKING - PRILL 2018

Kosova ngritet për 24 pozita në renditjen e FIFAs

Foto: FFK

12 Prill, 2018 @9:53

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka shënuar ngritjen më të...

KOSOVA U16 - FEMRAT

Vajzat e Kosovës U16 drejt Irlandës Veriore

Foto: FFK

9 Prill, 2018 @19:50

Përfaqësuesjaja e Kosovës U16 në konkurrecën e femrave nesër do...

TURNEU ZHVILLIMOR U16

Luksemburgu U16 mposht Kosovën U16

Foto: FFK

8 Prill, 2018 @21:05

Kosova U16 sot ka zhvilluar edhe ndeshjen e tretë dhe të fundit në...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja